SteelSeries Arctis 1 jsou solidní drátová herní sluchátka, která lze pořídit za velmi přijatelnou cenu. Jak už označení Arctis 1 napovídá, jedná se u SteelSeries o základní verzi řady Arctis. Jak moc je to ve výsledku znát, na to se podíváme níže.

Rozbalení

Balení Arctis 1 vypadá dobře, stejně jako v případě dalších produktů od SteelSeries. Krabice je vyvedena v bílo oranžovém designu, kde na přední straně můžete vidět fotografii headsetu s označenými klíčovými funkcemi. Zadní strana potom obsahuje stručný popis produktu.

Headset Arctis 1 nese certifikaci Discord a je kompatibilní s PC, Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 4, mobilními telefony a dalšími zařízeními obsahující 3,5 vstup pro jack. Headset tak může pracovat s různými online platformami pro hlasové chatování, jako je Discord , TeamSpeak, Skype a další.

Headset a veškeré jeho příslušenství jsou během přepravy úhledně zabaleny do černé plastové skořepiny.

Zde získáte samotný drátový headset Arctis 1 s kabelem o délce 1,3metru zakončen 3,5 mm TRRS jack konektorem, odnímatelný mikrofon, a kabel s 3,5 mm redukcí TRRS to TRS (4pin na 2x 3pin) pro samostatné připojení výstupního audia a mikrofonu u stolních PC.

Design

Vnější skořepina sluchátek je vyrobena z matného černého plastu, který zdobí pouze decentní stříbrný nápis a logo SteelSeries. Díky tomuto vzhledu nebudou sluchátka při nošení na veřejnosti vzbuzovat přílišnou pozornost a jako bonus vám na nich nebudou neulpívat otisky prstů. Sluchátka mají uzavřený design, otočné náušníky o 90 stupňů s odnímatelným mikrofonem.

Na levém náušníku nalezneme všechny dva ovládací prvky: zapnutí/vypnutí mikrofonu, kolečko pro regulaci hlasitosti i 3,5mm vstup pro odnímatelný mikrofon. Levé sluchátko je potom zcela čisté bez jakýchkoliv prvků.

Polštářky náušníků jsou u Arctis 1 vyrobeny z AirWeave tkaniny a jsou vyplněny měkkou pěnou, což zaručuje, že se vám uši nebudou ve sluchátkách zahřívat a jsou vhodná i k dlouhodobému používání. Na druhou stranu toto řešení příliš neizoluje okolní ruch. Samotné náušníky jsou příjemně veliké, takže nikde netlačí a skvěle padnou.

Tělo Arctis 1 je většinou vyrobeno z plastu, který je dostatečně odolný a tak se nemusíte obávat, že by vám někde zlomila nebo praskla. Čelenka je osazena ocelovou výztuží, která poskytuje 10 kroků na každé straně a doplněna o jemné koženkové polstrování. Velmi příjemnou vychytávku obsahuje kostra sluchátek, která je vybavena celkem čtyřmi gumovými dorazy, takže mušle při dotyku, nebo nárazu s kostrou necvakají ani nepříjemně nerezonují.

Zvuk

Co se reprodukce zvuku týče, tak i když SteelSeries uvádí, že sluchátka nabízí stejné výkonné měniče jako hojně oceňovaný Arctis 7. Vzhledem k tomu, že jsme Arctis 7 v rukou neměli tak jsme zjistili, že námi testovaní sluchátka jsou osazena 40 mm měniči s frekvenčním rozsahem 20-20.000 Hz. Pokud jsou to stejné parametry jako u Arctis 7, tak zvuk tomu ne zcela odpovídá. Výšky by mohly být o něco ostřejší a také basy by mohly být výraznější, ty se až jakoby ztrácí mezi středy. Celkově by mohl být zvuk plnější a dokonce i hlasitější. Zvuk se bez zásahu do ekvalizéru nikterak neliší při hraní her, sledování filmů nebo poslouchání hudby. A i když jsem osobně ze zvuku, který mi sluchátka Arctis 1 nabídla, nebyl nijak oslněn, tak v této cenové kategorii asi jen s těží pořídíte lepší zvukový výstup.

mikrofonu do jednoho z náušníků, kdy by sluchátka byla mnohem více použitelná s mobily.

Odnímatelný mikrofon s obousměrným rušením šumu je na silnějším flexibilním kabelu s gumovou bužírkou, díky čemuž jej lze přesunout do požadované pozice. Kabel mohl být o něco tvrdší, jelikož při sebemenším dotyku, či zavadění si musíte mikrofon srovnat zpět do požadované polohy. Samotný test mikrofonu si můžete poslechnout níže. Pro mě osobně je velká škoda, že SteelSeries se nevydalo cestou integrovaného nebo výsuvného mikrofonu do jednoho z náušníků, kdy by sluchátka byla mnohem více použitelná s mobily.

Sečteno a podtrženo za poměrně málo peněz tu získáte herní headset se slušným zvukem, pohodlným fitem a elegantním designem. Pokud však toužíte po skvělém zvuku, či bezdrátové technologii a máte nějaké peníze navíc, pak se poohlédněte ve vyšších řadách SteelSeries.

Za sluchátka děkujeme společnostem Grunex a SteelSeries.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno