I když jsou iPhony současné generace voděodolné, neměli byste očekávat, že se bude záruka vztahovat na proniknutí kapaliny do vnitřku telefonu a poškodí jej.

Technologický gigant bohužel nemusel tyto podrobnosti ve svých marketingových materiálech úplně poskytnout, protože Apple nyní čelí v New Yorku hromadné žalobně.

Žaloba byla podána v sobotu u amerického okresního soudu pro jižní obvod New Yorku, přičemž podle údajů zveřejněných společností AppleInsider byla jako žalobce uvedena Antoinette Smithová. Ve stížnosti se uvádí, že Apple přehnal schopnosti svých iPhonů odolávat vodě, a zmiňuje, že nedostatečného hodnocení IP se „společnost zříká odpovědnosti velmi drobným písmem“.

Úrovně certifikace jsou založeny na zkouškách prováděných se destilovanou nebo čistou vodou, nikoli s bazénovou nebo mořskou vodou. To může znamenat, že pokud by iPhone omylem nebo úmyslně spadl do bazénu nebo do moře, nedostalo by se uživateli nároku na záruční krytí, v případě, že by se zařízení začalo nestandardně chovat nebo přestalo fungovat úplně. Vnitřky telefonů iPhone jsou vybaveny malým indikátorem, který zčervená, pokud tento indikátor přijde do styku s vodou. Pracovník společnosti Apple tak může snadno identifikovat, zda zařízení přišlo, nebo nepřišlo do kontaktu s vodou.

Spor rovněž uvádí, že Apple navrhuje uživatelům umýt oblasti iPhonu, které byly v kontaktu s různými tekutinami, jako je káva nebo džus. Žaloba však říká, že Apple by mohl touto metodou popřít záruční krytí zákazníků, protože opláchnutí iPhone by také mohlo vést k vniknutí vody do vnitřností. Smithová tvrdí, že iPhone 8, který si koupila, přišel do styku s vodou.

Při pokusu o opravu modelu společností Apple bylo Smithové odepřeno jakékoli záruční krytí. To by znamenalo, že by opravu musela jednoduše zaplatit v plné výši, případně prodat zařízení za mnohem nižší cenu. Smithová uvádí, že by si koupila další iPhone, pokud má jistotu, že tvrzení společnosti Apple o odolnosti proti vodě jsou spíše v souladu s každodenním používáním chytrých telefonů než s kontrolovanými laboratorními testy.

Žaloba požaduje, aby společnost Apple opravila svou marketingovou kampaň, zaplatila náhradu škody, právníky a odborníky spolu s jakoukoli další pokutou udělenou soudem. Uvidíme, jak tento soudní spor nakonec skončí, ale výrobci telefonů nikdy neposkytovali záruční krytí na zařízení poškozená vodou, a to i přes zařízení s hodnocením IP.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno