S novým úsilím společnosti Samsung by Galaxy S22 mohl nabídnout nějaký opravdu výkonný hardware, ale s touto aktualizací přichází masivní nevýhoda; chlazení těchto komponent v tak těsném prostoru.

Korejský gigant pro to může mít řešení, a to u vlajkové řady znovu zavádí chlazení parní komorou.

Chlazení parní komorou umožní Galaxy S22 udržovat slušné teploty, zatímco je současně relativně tenký

Společnost Samsung byla jednou z prvních, která u svých chytrých telefonů zavedla chlazení pomocí parních komor a podle nové zprávy společnosti DigiTimes se společnost mohla vrátit k tomuto řešení pro svou řadu smartphonů na rok 2022. Ačkoli zpráva výslovně nezmiňuje parní komory vyrobené pro řadu Galaxy S22, takové řešení chlazení je obvykle vyhrazeno pro špičková zařízení, jako jsou výkonné notebooky.

Společnost dělá vlny díky svým snahám o novou čipovou sadu Exynos, která může být první s GPU AMD RDNA2. Podle předchozích úniků výkonu porazil tento grafický procesor RDNA2 procesor Snapdragon 895 Adreno 730  a  v graficky zaměřených testech také porazil A14 Bionic. Stručně řečeno, říká se, že Exynos 2200 je byznys, ale bez použití špičkové technologie chlazení bude tato aktualizace výkonu k ničemu.

V extrémně kompaktním prostoru, jako je vnitřek Galaxy S22, mohou teploty Exynos 2200 dosáhnout mezních teplot, ale parní komora by mohla tyto účinky zmírnit. Dokonce i Apple údajně testuje toto řešení chlazení pro rodinu iPhone 14, což naznačuje, že Samsung chce mít náskok na trhu tím, že jako první vydá produkty s parními komorami.

Společnost Samsung dříve používala technologii parních komor v některých zařízeních Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra, zatímco jiné jednotky byly vybaveny vícevrstvými grafitovými tepelnými podložkami. Zda má Samsung tento systém chlazení skutečně v plánu, zjistíme až s postupem času.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno