Blade 17 a Blade 15 Base se kromě procesorů Intel Core H-Series 11. generace dočkaly i dalších ohromných vylepšení: vyššího výkonu, rychlejší paměti a připojení Thunderbolt 4.

Razer, přední globální výrobce lifestylových produktů pro hráče (kód na burze v Hongkongu: 1337), dnes představil novou generaci herních laptopů Razer Blade 17 s nejnovějšími procesory Intel Core H-Series 11. generace a špičkovými grafickými kartami pro laptopy, včetně modelu NVIDIA GeForce RTX 3080. Nově se v notebooku Blade 17 objeví procesor Intel Core i9-11900H, nejvýkonnější procesor značky Intel, jaký byl u řady Razer Blade kdy použit. I díky spoustě různých vylepšení je nový ultratenký Blade 17 stále výkonnou náhradou stolního počítače jak pro hráče, tak pro tvůrce.

Procesor i9-11900H s osmi jádry a 16 vlákny umožňuje laptopu Blade 17 dosáhnout výkonu, o jakém si mohly předchozí notebooky Razer Blade s procesory Intel nechat jen zdát. Hráči se díky CPU s taktem až 4,9 GHz dočkají drastického zrychlení jak u her, tak u aplikací vyžadujících multithreading. Spojením tohoto procesoru s grafickou kartou pro laptopy NVIDIA GeForce RTX 3080 a možností zobrazení až 4K rozlišení na dotykové obrazovce pak Razer vytvořil jeden z nejvýkonnějších 17palcových notebooků na trhu.

Blade 17 také využívá novou povrchovou úpravu proti otiskům prstů, která dále snižuje množství šmouh na šasi po každodenním používání. Platforma 11. generace od Intelu dále nabídne celou řadu vylepšení, jako např. rychlejší paměť i úložiště a oboustranné připojení Thunderbolt 4.

Blade 17 je stálicí na poli prémiových laptopů už několik let. A my považujeme za nezbytné fanouškům přinášet ohromující výkon a tu nejvyšší kvalitu i nadále. Jednak to od nás očekávají a druhak si to zaslouží,“ říká Brad Wildes, viceprezident a generální manažer obchodního oddělení systémů firmy Razer. „Právě díky neustálému vylepšování a využívání nejnovějšího špičkového hardwaru si řada Blade udržuje náskok před ostatními. Jméno Razer Blade bylo vždycky synonymem stylu a výkonu a my se postaráme o to, aby to tak i zůstalo.

Stálý vývoj

Blade 17 využívá vylepšenou webkameru s rozlišením Full HD 1080p pro opravdu čistý obraz v každé situaci. Dále se zdvojnásobil počet dedikovaných mikrofonů ze dvou na čtyři, díky nimž jsou teď videohovory ještě příjemnější, a hraní je se čtyřmi reproduktory namířenými vzhůru ještě více pohlcující. Vylepšení se dočkal také vychvalovaný chladič typu vapor chamber a touchpad, který nyní využívá ještě lepší rozpoznávání dlaně, takže teď brání nechtěnému posouvání kurzoru při psaní. Vylepšený chladič přináší efektivnější rozptyl tepla a ještě lépe zabraňuje přehřívání systému. Blade 17 je tak ještě lepší náhradou stolního počítače, protože zvládne jakýkoli úkol s naprostou lehkostí.

Výbavu Blade 17 doplňují také ozkoušené funkce, které už fanoušci výrobků Razer od řady Blade očekávají. Patří k nim např. RGB podsvícení jednotlivých kláves Razer Chroma, pohlcující THX Spatial Audio pro dynamické ozvučení, s nímž bude každý herní i zábavní zážitek ještě realističtější, a celá řada portů včetně čtečky paměťových karet a USB-C s napájením. To vše s cílem omezit počet nezbytných hardwarových klíčů.

Blade 15 součástí 11. generace: exkluzivně přímo od Razeru

Vedle Blade 17 se teď do popředí dostává také model Blade 15 Base s procesory Intel Core i7-11800H 11. generace, který je nyní dostupný v předprodeji exkluzivně na Razer.com za cenu od 1 899,99 EUR. Součástí modelu jsou rovněž špičkové grafické karty, až po grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 3070 ve verzi pro laptopy. Blade 15 Base přináší funkce nejnovější generace výrobků Intel uvnitř cenově nejdostupnějšího laptopu v řadě Razer Blade. Konkrétně se jedná např. o dva PCIe 4.0 sloty pro SSD disky k rozšíření úložiště, rychlejší paměť i procesor a možnost připojení pomocí Thunderbolt 4.

Razer Blade 15 nabídne také technologii THX Spatial Audio a s ní ještě hlubší zážitek z ozvučení v 360° rozsahu, s nímž budete přímo v srdci zábavy, ať už jde o hraní, poslech hudby nebo sledování filmů.

Pokud chcete o Razer Blade 17 a Razer Blade 15 Base získat více informací, navštivte: https://www.razer.com/gaming-laptops/razer-blade.

CENA A DOSTUPNOST

Nový Razer Blade 17 je v předprodeji za cenu od 2599,99 EUR (doporučená cena) na webu Razer.com, v kamenných obchodech RazerStore a u vybraných obchodních partnerů.

Nový Razer Blade Base 15 je v předprodeji za cenu od 1 899,99 EUR (doporučená cena) na webu Razer.com a v kamenných obchodech RazerStore.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno