2021 je pro Xiaomi opravdu dobrý, protože čínský výrobce si užil spoustu dobrých prodejů.

Společnost nejprve obsadila druhé místo od společnosti Apple z hlediska globálních dodávek a vykázala působivý roční růst. Vypadá to, že společnost neplánuje zpomalit, protože zpráva o podílu na evropském trhu ukazuje, že Xiaomi nyní v Evropě sedí na trůnu.

Podle zprávy společnosti Strategy Analytics se Xiaomi dostalo na první místo v Evropě s 12,7 miliony dodaných kusů, což ve 2. čtvrtletí 2021 znamená působivý podíl na trhu s  25,3%. Samsung však porazil jen o chlup, tomu se podařilo zajistit 12 milionů dodaných kusů s 24% podílem na trhu. Je také zajímavé poukázat na to, že Xiaomi se podařilo dosáhnout meziročního růstu o 67% ve srovnání se 7% meziročním poklesem u Samsungu.

Přečti si  Asus ROG Phone 7 spatřen na TENAA s obrovskou 6 000mAh baterií

Apple je nyní v Evropě na 3. místě s 9,6 miliony dodaných kusů, což představuje 19,2% trhu. Ve srovnání s 2. čtvrtletím 2020 však také dosáhla růstu 15,7%.

Nezapomínejme na Oppo a Realme, když jsme u toho, protože oběma společnostem se podařilo získat 5,6% a 3,8% podíl na trhu a byly na čtvrtém a pátém místě. Evropská expanze je pro obě společnosti stále nová a Oppo dosáhlo 180% ročního růstu, zatímco Realme vykázal impozantní 1 800% roční růst.

Realme poprvé dorazilo na evropský trh v roce 2019 a zaměřil se z velké části na Španělsko. Od té doby se však společnost v roce 2020 stěhuje do Francie, Itálie, Velké Británie, Ruska a dalších regionů. Takže růst, který vidíme, je skutečně působivý, ale zajímá nás, zda Realme dokáže tento růst udržet. Pokud vás zajímá, jak si mobilní telefony Relme stoojí, pak si určitě přečtěte naší recenzi na Relme Narzo 30A.

Přečti si  Podle nejnovějších zpráv bude stát Pixel Fold o stovky dolarů méně než Galaxy Fold 4 a Fold 5

Toto vítězství pro Xiaomi také představuje další zajímavou otázku. Podaří se jim udržet svou pozici? Zvlášť když vezmete v úvahu, že Samsung za nedlouhou uvede na trh svá další skvělá zařízení

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno