Herní 16palcový notebook ROG Zephyrus M16 v ultratenkém provedení a velikosti jako běžný 15palcový notebook.

Za 94% poměr obrazovky k tělu vděčí tenkým rámečkům. V ultratenké konstrukci tepe výkonný processor až Intel Core i9-11900H 11. generace.

KLÍČOVÉ BODY

  • 16″ displej v ultratenkém 15″ provedení: zásluhou 4,6mm rámečků po všech čtyřech stranách displeje zabírá 16″ panel s poměrem stran 16:10 celých 94 % čelní části notebooku.
  • Výkonný procesor Intel: Až procesor Core i9-11900H 11. generace a grafický procesor NVIDIA GeForce RTX Laptop 3070 zajišťují skvělý herní výkon.
  • Skutečná mobilita: Ultratenký profil 19,9 mm a hmotnost jen 1,9 kg. Rychlonabíjecí 90Wh baterie umožňuje až 10 hodin přehrávání videa.

Zvuk ve studiové kvalitě: Šest reproduktorů s dvojitými basovými reproduktory s funkcí potlačení vibrací umožňuje prostorový zvuk Dolby Atmos. 3D mikrofonní pole je zárukou čisté komunikace během hraní.

Společnost ASUS uvedla na trh herní notebook ROG Zephyrus M16, který do ultratenkého 15″ šasi vměstnal pohlcující 16″ displej a nejmodernější procesory Intel. Plynulý a detailní obraz ve hrách zajišťuje 16″ displej s rozlišením WQHD a rychlou obnovovací frekvencí 165 Hz, dobou odezvy 3 ms a technologií Adaptive-Sync. Notebook je určen nejen ke hraní her, ale i pro tvorbu obsahu díky atypickému displeji s poměrem stran 16:10, barvám s certifikací Pantone Validated, 100% pokrytí barevného gamutu DCI-P3 a podpoře Dolby Vision.

Nejnovější procesory až 11. generace Intel Core i9-11900H zvládnou hraní s vysokými obnovovacími frekvencemi a vysokou zátěž při tvorbě obsahu. Grafický procesor až GeForce RTX 3070 zajišťuje vysokou snímkovou frekvenci a podporu technologie RTX v nejnovějších hrách. Chlazení ROG Intelligent Cooling udržuje notebook M16 chladný v oblasti opěrky dlaní a současně zajišťuje vysoký výkon CPU a GPU.

Systém šesti reproduktorů se dvěma basovými reproduktory s potlačením vibrací produkuje čistý a hluboký zvuk vylepšený technologií Dolby Atmos. Soustava 3D mikrofonů zachycuje čistý zvuk během hraní a funkce obousměrného potlačení šumu AI inteligentně filtruje šum v pozadí.

Zephyrus M16 nabízí skutečnou mobilitu díky tělu, které je tenké pouze 19,9 mm a váze jen 1,9 kg. Díky černému odstínu Off Black a lesklé prizmatické fólii viditelné přes CNC frézované perforace vypadá stylově a profesionálně v jakémkoli prostředí.

16″ displej v ultratenkém provedení

Zephyrus M16 vybavený 16″ displejem zaujme tenkým šasi, které je o 5 % menší než loňský 15″ Zephyrus M15. Mimořádně úzké rámečky měří na všech čtyřech stranách pouze 4,6 mm díky přepracovanému kabelu displeje, což umožňuje, aby byl spodní rámeček stejně tenký jako ostatní tři. Tato konstrukce přináší pohlcující obraz, který zabírá 94 % čelní části notebooku.

Panel má obnovovací frekvenci 165 Hz a rozlišení WQHD, což zajišťuje plynulý obraz plný detailů, zatímco doba odezvy 3 ms garantuje ostré animace. Funkce Adaptive-Sync eliminuje trhání obrazovky a zajišťuje plynulejší hraní díky synchronizaci obnovovací frekvence se snímkovou frekvencí GPU.

Displej je připraven na požadavky tvůrců obsahu, je kalibrován již z výroby a má certifikaci Pantone Validated, která zajišťuje přesné barvy ihned po vybalení. Plné pokrytí barevného gamutu DCI-P3 nabízí živou paletu barev, zatímco jas 500 nitů zajišťuje živý obraz i venku.

Technologie Dolby Vision dynamicky upravuje obraz, aby byl bohatší a jasnější. Díky němu mohou tvůrci natáčet a upravovat svá videa a streamy ve formátu, který běžně používají profesionálové v oboru.

Poměr stran 16:10 nabízí více místa pro speciální menu nebo panely nástrojů, takže se uživatelům na obrazovku vejde více. Zlepšuje prohlížení webu a tvorbu obsahu a také otevírá více prostoru pro heads-up displeje ve hrách.

Nový výkonný procesor Intel

Procesor Intel Core i9-11900H v nejvyšší konfiguraci dosahuje taktu až 4,9 GHz a poskytuje úžasný výkon. S osmi jádry a šestnácti vlákny je plně vybaven pro streamování her, renderování videa a kreativní projekty.

Až 48 GB operační paměti DDR4-3200 poskytuje dostatek prostoru pro multitasking a projekty s vysokým rozlišením. Disk SSD PCIe 4.0 s kapacitou až 2 TB načítá data vysokou rychlostí, zatímco druhý slot pro SSD umožňuje snadno přidat úložiště a rozšířit místo vaší herní knihovny.

Grafická karta GeForce RTX 3070 poskytuje modelu Zephyrus M16 v kategorii tenkých herních notebooků zcela nadstandardní herní výkon. Účinné chlazení umožňuje grafice GPU RTX 3070 taktovat až na 1390 MHz při spotřebě 80 W s technologií ROG Boost. Funkce Dynamic Boost přidává dalších 20 W energie při nižším zatížení CPU, čímž odemyká ještě vyšší herní výkon.

Stejně jako ostatní karty řady GeForce RTX 30 je i grafická karta GeForce RTX 3070 založena na moderní architektuře Ampere. Kombinuje nové streamovací multiprocesory s jádry RT 2. generace a jádry Tensor 3. generace, které umožňují nejrealističtější grafiku s ray tracingem a pokročilé funkce umělé inteligence. Tato vylepšení zprostředkují realistický obraz a zároveň posouvají snímkovou frekvenci do nových výšin. Technologie NVIDIA Reflex snižuje latenci ve vybraných hrách pro více hráčů. Efekty NVIDIA Broadcast dodávají živým přenosům okamžitý lesk.

Kompletní sada technologií ROG Intelligent Cooling umožňuje spojit vysoký výkon, minimální hluk a nízké teploty v tenkém šasi. Exotická chladicí směs z tekutého kovu, aplikovaná patentovaným postupem ROG, snižuje teploty procesoru až o 10 °C ve srovnání s tradiční tepelnou pastou. Šest tepelných trubic odvádí teplo od CPU a GPU do hustých chladičů na bocích, odkud je vytlačováno proudem vzduchu ze dvou ventilátorů Arc Flow. Tento nový design ventilátoru má 84 pečlivě zúžených lopatek se speciálním aerodynamickým vzorem na vnějším okraji snižujícím turbulence, což umožňuje lepší proudění vzduchu při nižší hlučnosti. Díky technologii 0 dB se ventilátory zcela vypnou a zajistí tak tichý provoz, pokud teplota klesne pod 50 °C. Když se ventilátory točí, modernizovaná samočisticí konstrukce odvádí prach od kritických chladicích komponent a zlepšuje tak dlouhodobý výkon a stabilitu.

Požadavky na chlazení se mění v závislosti na úkolu, a proto ROG nabízí několik režimů vyladěných pro různé situace. Tichý režim mírně snižuje rychlost, aby se udržela nízká hlučnost, což je ideální pro každodenní úkoly. Výkonný režim poskytuje výkon potřebný k dosažení vysokých snímkových frekvencí ve hrách bez nadměrného hluku. Režim Turbo zvyšuje výkon procesoru na plný výkon s hlasitějším profilem ventilátoru. Uživatelé mohou ručně přepínat mezi těmito režimy pomocí rychlé klávesové zkratky nebo automaticky pomocí profilových scénářů. Profily scénářů, které jsou k dispozici prostřednictvím nástroje ROG Armoury Crate, umožňují uživatelům přiřadit jednotlivé hry a aplikace ke konkrétním provozním režimům, světelným efektům a dalším systémovým nastavením. Profily jsou aktivovány aplikací v popředí, což zajišťuje plynulé přechody mezi předvolbami pro různé úlohy.

Skutečná mobilita

ROG Zephyrus M16 je tenký pouhých 19,9 mm a váží jen 1,9 kg, díky čemuž ho lze snadno přenášet v podpaží nebo v batohu. Velkokapacitní 90Wh baterie zvládne až 10 hodin přehrávání videa, přičemž technologie rychlého nabíjení potřebuje na její doplnění na 50 % kapacity pouhých 30 minut. A možnost nabíjení přes rozhraní USB-C dodává další flexibilitu. Zatímco pro maximální výkon je zapotřebí napájecí adaptér plné velikosti, notebook zvládá každodenní práci i při provozu s menším adaptérem USB-C nebo dokonce s přenosným USB adaptérem.

Zephyrus M16 vyzařuje profesionalitu a důraz na detaily. Černá barva Off Black mu dodává neutrální vzhled a módní detaily doplňují tento tón správnou dávkou osobitosti. Celkem 8279 perforací na víku umožňuje pohled na třpytivou fólii Prismatic pod ním. Povrchová úprava odolná proti otiskům prstů po celém šasi z hořčíku a hliníku pomáhá notebooku vypadat čistě a svěže i po celodenním používání. Měkčený povrch v zachovává chlad v oblasti opěrky dlaní.

Přepracovaný závěs ErgoLift 180° nabízí nové možnosti. Tento pant zvedá zadní část notebooku při otevření víka, čímž se klávesnice dostane do úhlu, který je pohodlnější pro psaní. Zároveň mají chladicí otvory více prostoru pro nasávání vzduchu a reproduktory směřující dolů mají větší hlasitost. Pant lze vyklopit dozadu až do úhlu 180° otáčet dozadu, takže uživatelé mají naprostou flexibilitu.

Zvuk ve studiové kvalitě

Systém šesti reproduktorů Zephyrus M16 s technologií Dolby Atmos oživí hry, filmy i hudbu. Dva výškové reproduktory spolupracují se dvěma basovými reproduktory s potlačením vibrací a vytvářejí jasné výšky a čisté basy. Každý woofer se skládá ze dvou reproduktorů, které jsou mírně posunuté, aby se vzájemně rušily vibrace, čímž se snižuje nežádoucí rezonance.

Sestava 3D mikrofonů nabízí režimy nahrávání optimalizované pro různé scénáře. Kardioidní režim zachycuje zdroje zvuku bezprostředně před notebookem, takže hlas uživatele je při streamování a chatu hlasitý a čistý. Všesměrový režim zachycuje zvuk z celé místnosti, což umožňuje vtáhnout do hovoru celou skupinu. Prolínání obou režimů ve stereofonním režimu otevírá bohaté možnosti nahrávání pro tvorbu hudby.

Pokročilá funkce obousměrného potlačení šumu AI eliminuje nežádoucí zvuky ze vstupního i výstupního zvuku a zlepšuje tím hlasovou konverzaci. Lze ji použít na libovolném zařízení a dokonce ji přizpůsobit podle jednotlivých aplikací, takže uživatelé mohou omezit potlačení šumu na chatovací aplikace, aniž by to ovlivnilo zvuky ve hře. Hráči mohou lépe komunikovat se spoluhráči, tvůrci mohou nahrávat čistší zvuk v jakémkoli prostředí a všichni si mohou užívat čistou konverzaci. Funkce obousměrného potlačení šumu AI běží na CPU, a proto je GPU využita na maximalizaci snímkové frekvence.

 

Komplexní konektivita

Nabídka vstupů usnadňuje hraní her, kreativní projekty i každodenní práci s počítačem. Port Thunderbolt 4 dokáže připojit dva 4K monitory s frekvencí 60 Hz nebo jeden 8K monitor a nabízí bleskový přístup k médiím a dalším datům na externích discích. Uživatelé také mohou přes tento port nabíjet notebook a další zařízení, včetně zařízení s USB-C.

Samostatný port USB-C a dvojice portů USB-A poskytují dostatek prostoru pro připojení herních periferií a dalších zařízení. WiFi 6 umožňuje uživatelům využívat rychlejší bezdrátové sítě, zatímco Ethernet konektor umožňuje spolehlivé připojení v multiplayer hrách. Čtečka microSD karet usnadňuje přístup k médiím z fotoaparátů a dalších zařízení.

Klávesnice typu Stealth má rozložení ve stylu stolního počítače, které je důvěrně známé, a hluk při psaní se pohybuje pod hranicí 30 dB, takže uživatelé mohou pracovat i hrát, aniž by rušili okolí. Touchpad je oproti minulé generaci o 20 % větší a také přesnější.

Integrovaná webová kamera a snímač otisků prstů nabízejí praktické nástroje pro přihlašování a videokomunikaci. Tradiční kamery používají buď technologii 2DNR, která analyzuje jednotlivé snímky a koriguje šum, nebo technologii 3DNR, která analyzuje snímky v sekvenci a zlepšuje věrnost u pohybujících se objektů. Zephyrus M16 kombinuje technologie 2DNR a 3DNR, aby uživatelé vypadali co nejlépe v každé situaci, a to i v prostředí se slabým osvětlením. Snímač otisků prstů integrovaný do tlačítka napájení nabízí mimořádně bezproblémový zážitek s funkcí Windows Hello. Krátce uloží otisk prstu uživatele při zapnutí notebooku a poté se automaticky přihlásí pomocí správného účtu.

Testy baterie provedené společností ASUS s použitím výchozího scénáře přehrávání videa. Testovací konfigurace: ROG Zephyrus M16 GU603HR, FHD (WUXGA) 144Hz LCD panel, Intel Core i7-11800H, GeForce RTX 3070, 1TB PCIe 4.0 x4 SSD. Testovací nastavení: Wi-Fi bez připojení přístupového bodu, jas displeje nastaven na 150 nitů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno