TCL uvádí své prémiové televizory Mini LED roku 2021 s nepřekonatelným výkonem v rozlišení 8K s herním režimem Game Master Pro.

Společnost TCL Electronics oznámila uvedení nejnovějších televizorů Mini LED řady X, konkrétně X92 Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Mini LED 8K. Nové televizory byly představeny v rámci online konference “Transcend Vision”.

Řada X92 Pro bude k dostání ve velikosti úhlopříčky 85 palců, řada X92 pak v 65 a 75 palcích. Na trh budou uvedeny nejen v Evropě, ale například také v Austrálii, Saudské Arábii a dalších zemích v následujících dnech.

„TCL je potěšena, že může realizovat své ambice být na čele trhu televizorů s technologií Mini LED. Neuvěřitelný výkon televizorů řady X je dosažen díky technologii TCL Mini LED a obě řady X92 Pro a X92 zaujmou přední místo na trhu LED televizorů,“ říká Shaoyong Zhang, CEO společnosti TCL Electronics.

Neuvěřitelná kvalita obrazu i zvuku

Technologie Mini LED použitá u řady X poskytuje divákům nepřekonatelný zážitek při sledování televize, kdy je více kontrastních ovládacích zón vytvořeno diodami LED, které jsou mnohem menší a v mnohem větším počtu. V důsledku má pak obraz více detailů, zářivou svítivost a širší rozsah HDR (High Dynamic Range).

Řada X92 Pro OD Zero Mini LED má diody LED 700krát menší (ve srovnání s TCL X915 8K QLED) než konvenční LED. To umožňuje vyrobit nepředstavitelně tenký panel s ultra tenkým profilem pro výjimečný zážitek při sledování televize.

Nové televizory získaly certifikace asociace 8K, které garantují skutečný zážitek v rozlišení 8K. Řada X nabízí nejen rozlišení 8K ale také 8K upscaling pro více digitálního obsahu s nejlepší dosažitelnou čistotou obrazu, a to díky displeji 8K 120 Hz.

Řada X s technologií TCL QLED vylepšuje barevný objem o 100 % za použití více než jedné miliardy barev. Všechna zobrazení jsou reprodukována s neuvěřitelnou hloubkou odkazující na 3D rozměr. Divák je pak doslova pohlcen a vtažen do každé scény a do každého jednotlivého okamžiku.

Pro nejvyšší zvukový zážitek je řada X92 Pro vybavena jedinečným audio systémem 5. 1. 2 s 25 reproduktory a hudebním výkonem 160 wattů, zvuk pak dosahuje kvalit pódiového zvuku. Řada X92 má audio systém 2.1 s výkonem 60 wattů s ohromujícím a výkonným zvukovým přednesem.

Obě řady, X92 a X92 Pro, jsou vybaveny špičkovým audio systémem, který využívá hardware Onkyo a další technologie včetně Dolby Atmos. Divák je tak vsazen přímo do děje díky silnějšímu a obklopujícímu zvuku, který naplní celý pokoj a prolne se jím.

 

Prémiový technický design

Štíhlý a ultra tenký profil u X92 Pro je dosažen pomocí technologie TCL OD Zero Mini LED. Anodizované hliníkové kartáčované tělo televizoru pak ideálně doplní každý interiér.

High endový vzhled naplňuje představy TCL o futuristickém a pohlcujících designu, jako jsou například detailní mechanické části nebo reproduktory v kůži a extrémně tenké, lehké a odolné použité materiály, které vylepšují vzhled produktu.

Řada X92 Pro využívá také akustické řešení s odrazovými plochami, což zajišťuje, že zvuk z bočních reproduktorů je odrážen přímo k divákovi a přináší jedinečný audio zážitek.

Nepřekonatelný herní zážitek

Řada X má integrovaný režim Game Master Pro pro novou generaci hráčů. Prvky Game Master Pro zahrnují dále rozhraní HDMI 2.1 a připojení Wifi 6 pro bezproblémové zobrazovaní i během rychlých herních scén s nízkou prodlevou odezvy.

Mezi použité technologie a vylepšení patří dále 120Hz zobrazovací frekvence s dynamickou kompenzací, menší barevná chybovost, snížení neostrosti i vibrací obrazu. Dále nové televizory využívají technologii pro obnovovací frekvenci VRR (Variable Refresh Rate), pracují v režimu ALLM (Auto Low Latency Mode) a eARC, což v důsledku znamená jedinečný audiovizuální zážitek při hraní her ale také u televizní a filmové zábavy…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno