Smartphony zaměřené na hry jsou každoročně uváděny na trh, přičemž ASUS je jednou z předních společností, která tato zařízení vytváří.

Očekává se, že výrobce příští měsíc oznámí svou vlajkovou loď, ROG Phone 6, a aby vzbudil zájem fanoušků, čerstvá upoutávka naznačuje, že se chystají masivní tepelné upgrady.

Kromě vylepšení grafitové desky může ROG Phone 6 také obsahovat vylepšený Vapor Chamber

S již oznámeným Snapdragonem 8 Plus Gen 1 je téměř zárukou, že ROG Phone 6 bude obsahovat nejnovější a nejlepší smartphone SoC od Qualcommu. Bez ohledu na to, zda je Snapdragon 8 Gen Plus 1 sériově vyráběn na efektivní 4nm technologii TSMC, je také na společnostech, jako je ASUS, aby použily špičková chladící řešení, aby takové čipové sady mohly fungovat na optimálních úrovních, zejména pokud jde o zařízení specializující se na hry. Jinak není papírové vychvalování specifik ničím jiným než marketingovým trikem.

Aby se z ROG Phone 6 stalo zařízení, které je o třídu lepší než ostatní, společnost ASUS připravila dva významné upgrady, od kterých se očekává, že nadcházející smartphone bude skvěle odvádět generované teplo. Jedna je ‘+85% grafitová deska’ a druhá je ‘+30 Vapor Chamber (parní komora). Vapor Chamber se běžně používají v různých vysoce výkonných strojích, jako jsou herní notebooky, grafické karty i smartphony.

Vapor Chamber účinně odvádí teplo a zároveň umožňuje výrobcům snížit tloušťku jejich zařízení. Při této příležitosti je však termín „+30 vapor chamber“ matoucí, protože ASUS nezmínil, zda ROG Phone 6 bude mít o 30 procent silnější parní komoru nebo o 30 procent širší povrch. Zlepšení grafitové desky je také nejednoznačné, takže nemůžeme komentovat tyto upgrady jinak než skutečnost, že pravděpodobně udrží teplotu Snapdragonu 8 Plus Gen 1 pod kontrolou, i když je SoC namáhán intenzivními aplikacemi, jako jsou právě hry.

Bohužel tento mohutný upgrade chlazení může znamenat, že ROG Phone 6 bude o něco tlustší , ale výhodou je, že pravděpodobně dorazí s dalšími vylepšeními, jako je masivní baterie, dostatek paměti RAM a vnitřní úložiště. Podle společnosti ASUS bude ROG Phone 6 uveden na trh 5. července. Jakmile budeme mít další aktualizace, budeme vás o tom informovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno