Stejně jako řada Galaxy S22, tak ani u nadcházející řady S23 Samsung neuvažuje o přidání předních kamer pod obrazovku.

 I když zatím nebyl uveden žádný důvod, máme několik kvalifikovaných odhadů, proč by korejský gigant nemusel být ochoten provést tuto změnu.

Samsung by mohl být nespokojen s kvalitou obrazu fotoaparátů pod displejem, nemluvě o nákladech nutných k jejich výrobě

Uživatel, který vystupuje pod jménem Ianzuk, diskutoval na korejském webu Naver o tom, že podle nejmenovaných zdrojů dodavatelského řetězce technologie fotoaparátů pod displejem do řady Galaxy S23 nedorazí. Nezmiňuje se o tom, zda jeden nebo všichni členové budoucí vlajkové rodiny Samsungu budou z této funkce vyňati, ani neuvádí, proč ji Samsung nechce přijmout, i když tomu možná rozumíme.

Již se hovořilo o tom, že Galaxy S23 dostane upgrade předního fotoaparátu, ale nikde se nezmiňuje, že Samsung zvažuje, že zavede technologii pod displejem na potenciální tři modely. Je možné, že korejskému technologickému gigantu toto rozhodnutí nevyhovuje, protože kamery na obrazovce nebyly vyvinuty do té míry, aby nebyla ohrožena kvalita jejich obrazu.

Konkurenti Samsungu jako ZTE a Xiaomi s takovými změnami experimentovali a ani jim se nepodařilo vylepšit kvalitu obrazu předních senzorů umístěných za displejem. Dokonce i Samsung Galaxy Z Fold 3, který byl uveden na trh v USA za 1 799 $, byl dodáván s fotoaparátem pod displejem a testeři uváděli, že tento snímač produkoval sníženou kvalitu obrazu, který byl pro tak drahý smartphone naprosto nepřijatelný.

Doufejme, že až jiní prodejci přijmou tuto technologii častěji, můžeme očekávat, že Samsung přinese do své řady prémiových zařízení Galaxy S také fotoaparáty pod obrazovkou. Příspěvek na blogu zmiňuje, že modely Galaxy S24 mohou využívat technologii fotoaparátu pod obrazovkou, ale je příliš brzy na to komentovat tuto spekulaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno