Sluchátka Bluetooth se pomalu stávají všudypřítomnými, zejména po vzestupu sluchátek, jako Sony WH-1000XM a také řada true-wireless, se dá říci, že díky pohodlí přechází řada uživatelů na bezdrátová sluchátka.

Toto a skutečnost, že naše telefony již nemají konektor pro sluchátka, je pro většinu z nás dalším důvodem, proč se nevracet ke kabelovým sluchátkům, i když z vuk z nich je nepopiratelně lepší. Celková kvalita a konzistence zvuku přes Bluetooth se však brzy zlepší, protože Bluetooth dosáhlo nového milníku nazvaného Bluetooth LE Audio.

Za prvé, je důležité vědět, že Bluetooth LE Audio není jen jedna funkce, ale směs řady vylepšení. Tato vylepšení zahrnují určité úpravy, jako je lepší energetická účinnost, lepší kvalita zvuku a také možnost připojení více zařízení k jednomu zdroji zvuku.

Tyto nové funkce se k nám mohly dostat již tento rok, ale  z určitých důvodů se věci změnily. Společnost Bluetooth SIG však nyní oznámila Bluetooth LE Audio spolu s jeho komponentami. Skupina zmínila, že ve vývoji uvidíme zařízení, která budou dodržovat tyto specifikace „během následujících měsíců“.

Jedním z hlavních aspektů Bluetooth LE Audio je zlepšená účinnost. Jak zmínilo The Verge, kodek LC3 je navržen tak, aby byl mnohem efektivnější ve způsobu, jakým dodává zvuk do zařízení.

Kromě toho je další funkcí Bluetooth LE Audio něco, co Bluetooth SIG nazývá Auracast. To poslouží jako nástroj, který uživatelům umožní spárovat více audio zařízení s jedním zdrojovým zařízením. Například s jediným telefonem Auracast umožní více uživatelům poslouchat stejnou hudbu nebo zvuk současně na různých špuntech, sluchátkách a dokonce i naslouchátkách. Tato vysílání Auracast budou jednoduše fungovat jako způsob, jakým se uživatelé připojují k síti Wi-Fi.

V aktuální verzi Android 13 Beta je již podporován Bluetooth LE Audio; a i když je stále v počátečních fázích, rozhodně to vypadá jako slibné řešení pro nadcházející zařízení, pokud to váš hardware podporuje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno