Galaxy Z Flip 4 představuje véčkový skládací smartphone, který Samsung postupně vylepšoval, a nyní společnost představila jeho dosud nejlepší iteraci.

Telefon je dodáván s výkonným hardwarem, větší baterií a vylepšenou optikou, což vše pravděpodobně přiláká novou zákaznickou základnu.

Samsungu se podařilo provést významné změny na Galaxy Z Flip 4, a to vše při zachování stejného designu

Galaxy Z Flip 4 má dva displeje. Krycí plochu tvoří 1,9palcový Super AMOLED díl s rozlišením 512 x 260. Primární obrazovka má úhlopříčku 6,7 palce a má rozlišení FHD+ 2640 x 1080 a zároveň podporuje 120Hz adaptivní obnovovací frekvenci. Konstrukce se skládá z rámu Armor Aluminium Frame ve spojení s Corning Gorilla Glass Victus Plus a Samsung zapracoval změny, díky nimž je Galaxy Z Flip 4 IP68 odolný proti prachu a vodě. Na boční straně je umístěna čtečka otisků prstů.

Pod kapotou je nejnovější skládací véčko od Samsungu vybaveno Snapdragonem 8 Plus Gen 1 spolu s 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Galaxy Z Flip 4 je z nějakého důvodu omezen na 8 GB LPDDR5 RAM, přičemž v budoucnu bude zákazníkům k dispozici maximální úložiště 512 GB. Baterie má kapacitu 3 700 mAh, takže je větší než jednotka běžící v Galaxy Z Flip 3. Samsung tvrdí, že s 25W napájením nebo vyšší můžete za 30 minut nabít až 50 procent.

Podporovány jsou i další technologie, jako je bezdrátové nabíjení a Wireless PowerShare. Pokud jde o fotoaparát, Samsung vylepšil 12MP hlavní snímač, protože nyní obsahuje o 0,4 µm větší jednotlivé pixely než Galaxy Z Flip 3. Ultraširokoúhlá jednotka zůstává stejná jako u předchůdce a nabízí maximální rozlišení 12MP, se zorným polem 123 stupňů (FOV). Přední kamera je 10MP čočka s 80stupňovým FOV. Kromě bezdrátového nabíjení lze Galaxy Z Flip 4 dobíjet pomocí portu USB-C.

Pro konektivitu máte obvyklé; 5G modem s podporou 4G LTE, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 a NFC. Software, který bude Galaxy Z Flip 4 používat, je vlastní uživatelské rozhraní Samsung One UI 4.1.1 založené na Androidu.

Dostupné barvy, cena a datum vydání

Společnost Samsung nabídla zákazníkům, kteří si zakoupí Bespoke Edition telefonu Galaxy Z Flip 4, několik nabídek přizpůsobení. Kromě toho jsou standardními barvami grafitová, fialová Bora, růžová zlatá a zlatá. Povrchové úpravy, které si můžete přizpůsobit, jsou uvedeny následovně.

  • Přední a zadní panel
  • Butter Yellow/Bespoke Yellow
  • Cihlová červená
  • Khaki zelená
  • Navy
  • Bílá
  • Hinge and frame
  • Černá (matný povrch)
  • Stříbrná
  • Zlatá

Galaxy Z Flip 4 se oficiálně začne prodávat v USA od 26. srpna. Cena základního modelu se oproti Galaxy Z Flip 3 nezměnila, začíná na 27.490 CZK.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno