O běžných modelech iPhone 14 se dříve hovořilo, že se budou prodávat za stejnou cenu jako modely současné generace, které začínaly na 799 dolarech.

Tato zpráva poskytla potenciálním kupcům určitou úroveň pozitivity, protože věřili, že Apple by mohl zachovat stejnou počáteční cenu pro iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, což by bylo 999 $. Bohužel tomu tak není, protože jeden analytik předpovídá zvýšení cen u prémiovějších modelů a existuje mnoho důvodů, proč by tomu tak mohlo být.

Analytik předpovídá 15procentní nárůst ceny pro iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max

Ačkoli Ming-Chi Kuo neodhalil přesné ceny iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, analytik ve svém posledním tweetu píše, že průměrná prodejní cena řady iPhone 14 se zvýší o 15 procent. Uvádí, že tyto změny se projeví jako důsledek zdražení modelů „Pro“ a vyššího podílu dodávek. Již dříve Apple údajně informoval své dodavatele, aby zvýšili dodávky nových modelů o 5 procent, čímž se celkový počet za letošní rok zvýšil na 95 milionů kusů.

Vzhledem k tomu, že se společnost Apple téměř dotkla hranice 100 milionů zásilek s rodinou iPhone 14 jen pro rok 2022, náklady na pořízení obrovské šarže budou vyžadovat zvýšení ceny, protože společnost musí platit svému dodavatelskému řetězci více, aby vyrobila vyšší počet kusů. Kromě toho se říká, že technologický gigant přijme nový a vylepšený hardware v iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, jako je A16 Bionic, který je údajně vyroben pomocí 4nm procesu TSMC.

Jedním z důvodů, proč by se běžné modely iPhone 14 mohly prodávat za stejnou cenu jako současná řada iPhone 13, je, že budou pravděpodobně dodávány s A15 Bionic namísto A16 Bionic od Apple. Výroba špičkového čipu je dražší a Apple má zjevně v úmyslu toto zvýšení cen přenést na zákazníky. Další změnou, kterou můžeme vidět, je přijetí rychlejší a energeticky úsporné paměti LPDDR5 RAM  namísto čipů LPDDR4X, které se nacházejí u levnějších variant iPhone 14.

LPDDR5 RAM je nákladnější na výrobu než LPDDR4X, takže další důvod, proč může dojít ke zvýšení cen. Nezapomínejme, že iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max budou dodávány výhradně s 48MP hlavním senzorem , což bude vyžadovat vyšší náklady. Ceny komponent během pár měsíců vzrostly a nekonečné změny v globální ekonomice možná donutily Apple a jeho dodavatelský řetězec zvýšit ceny.

Je smutné, že žádný zákazník, který chce upgradovat na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, neuvidí od společnosti žádnou úlevu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno