Každý ví, že Google testuje Android 13 již nějakou dobu, přičemž toto období odstartovalo již v únoru, kdy společnost vydala první vývojářskou verzi aktualizace a nyní se finální aktualizace konečně rozšiřuje na všechna podporovaná zařízení Pixel.

Ano, skutečně mluvím o stabilní aktualizaci Android 13, kterou si můžete ihned stáhnout pro své zařízení.

Google na svém blogu a oznámil, že telefony Pixel právě teď dostávají stabilní aktualizaci Android 13. Aktualizace je dostupná pro zařízení od Pixel 4 výše. Vše, co musíte udělat, je přejít do Nastavení > Systém > Aktualizace systému a zkontrolovat novou aktualizaci. Za zmínku také stojí, že majitelé pixelů zapsaní do beta programu Androidu se budou muset z programu nejprve odhlásit.

Pokud se zajímáte o ostatní OEM, pak Google zmínil, že všechny ostatní společnosti by měly získat aktualizaci koncem tohoto roku.

Dá se tedy s jistotou říci, že v tuto chvíli je nejlepší počkat, až OEM přijdou s vlastní verzí Androidu 13. Nyní již víme, že Samsung spustil beta program, stejně jako OnePlus spolu s několika dalšími společnostmi. Netřeba dodávat, že konec roku nezní jako špatný nápad.

Je také důležité vědět, že na rozdíl od Androidu 12 nepředstavuje Android 13 razantní změnu. Získáte řadu funkcí, ale nedochází k žádné vizuální úpravě. Ano, přizpůsobení Material You existuje, stejně jako bezproblémové skenování QR kódu, zvuk Bluetooth LE a další. Z větší části však aktualizace bude brána jako evoluce než jako revoluce.

Přesto je hezké vidět, že Google skutečně uvolňuje aktualizaci tak rychle, protože obvykle vidíme, že hlavní aktualizace Androidu debutují někdy v říjnu. Google je tedy rozhodně v předstihu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno