Sencor před nedávnem představil trojici nových bezdrátových reproduktorů. Jedním z nich je i SSS 6602 Hype L, který nabízí vylepšený zvuk se silnějšími basy, krytím IPX7 a řadou dalších funkcí. Nám se tento reproduktor dostal do redakce na test a níže si můžete přečíst, jak obstál.

Bluetooth reproduktory nebyly nikdy tak rozšířené v našich domovech nebo na společenských setkáních, jako právě nyní. Pokud rádi posloucháte muziku a přitom se chcete bavit s přáteli na zahradě, pláži, grilovačce nebo kdekoliv jinde, je nejlepším možný způsob použít právě bezdrátová reproduktor, který dokáže vykouzlit perfektní atmosféru téměř kdekoliv.

Technické parametry:

 • Výkon – 30W
 • Výdrž – 8 hodin
 • Krytí – IPX7
 • Frekvenční rozsah – 60Hz – 20kHz
 • Napájení – USB-C
 • Rozměry – 94x224x90mm
 • Váha – 980g
 • Připojení – Bluetooth 5.0

Obsah balení a design

Sencor dodává reproduktor v černé obdélníkové papírové krabici s velmi povedeným potiskem a po vzoru mnoha dalších společností se snaží jít cestou recyklovatelných materiálů a tak do balení nepřidává žádné zbytečnosti navíc. Najde tu tak hlavně samotný reproduktor, malý návod k použití a napájecí USB-C kabel.

Po vybalení budete mít před sebou bezdrátový reproduktor Sencor SSS 6602 Hype L v černé barvě. Hned na první pohled vás zaujme robustnost tohoto reproduktoru, který se svými 224 mm a váhou 980g rozhodně není žádný drobek. Nečekejte žádné designové výstřelky, naopak společnost se vydala cestou naprosto jednoduchého a velmi střízlivého vzhledu a tak si například od konkurence jako je JBL téměř nikdo nevšimne, odkud vlastně zvuk vychází. Reproduktor má klasický tvar válce, kdy na jeho spodu jsou čtyři malé nožičky, které bohužel nefungují úplně tak, jak byste si očekávali a krytka, pod níž se nachází USB-C konektor, slot na micro SD kartu a 3,5mm AUX konektor. Naproti tomu na vrchu jsou všechny potřebné ovládací prvky pro zapnutí vypnutí, připojení Bluetooth, Play a samozřejmě ovládání hlasitosti. Vzhledem k jejich černé barvě, jsou s ubývajícím denním světlem hůře dohledatelné, pokud si tedy přesně nepamatujete jejich umístění. Jsou tu také miniaturní diody, jedna indikující připojení Bluetooth a čtyři, zobrazující stav nabití baterie.  Víc už zde nehledejte.

Boky reproduktoru jsou potom vytvarovány tak, aby jej bylo možné postavit na bok a přitom nedocházelo ke zhoršenému poslechu.

Nečekejte tu ale žádné poutko pro přidělání na batoh nebo na ruku. Hype L je vzhledem ke svým rozměrům a váze určen spíše ke statickému užívání, než jako nositelný zdroj hudby, k těmto účelům má Sencor v nabídce SSS 6202 HYPE S, který je navíc vybaven i RGB osvětlením.

Výdrž a zvuk

Díky portu UBC-C trvá nabít reproduktor do 100% něco málo pod 3 hodiny, To je způsobeno především velkou 5000 mAh li-Ion baterií, díky které zařízení vydrží v provozu až 8 hodin, což je v porovnání s konkurencí o něco méně, ale odměnou vám je 30W výkon. Sencor navíc udává, že reproduktor je vodotěsný dle IPX7. To znamená, že byste jej měli být schopni ponořit do vody v hloubce jednoho metru po dobu 30 minut. Ve finále to znamená, že pokud vám náhodou spadne do bazénu, nebo vaši party postihne přívalový déšť, nemusíte se bát, že o reproduktor přijdete.  Ale přestože je vodotěsný, není testován proti vnikání soli nebo písku na pláži.

 

Začínám poslouchat. Párování s mobilem Samsung Galaxy Note 9 je velmi jednoduché a rychlé, spojení nikdy nezakolísá a to ani přes zeď, uvedeného dosahu až 15 metrů je tak dá skutečně dosáhnout. Reproduktor je také vybaven hlasovou zpětnou vazbou, kdy vám přesně říká, co se děje, včetně upozornění dosažení maximálního volume nebo upozornění na nízký stav baterie, což není špatné, ale pro někoho to může být během poslechu rušivé. (během testování jsem nepřišel na to, jak tuto hlasovou zpětnou vazbu vypnout, usuzuji tedy, že to není možné)

SSS 6602 Hype L se vyznačuje bohatým 360° zvukem, to znamená, že na rozdíl od běžných reproduktorů, u kterých je nejlepší zvukový zážitek soustředěný na přední část reproduktoru, Sencor SSS 6602 Hype L nabízí velmi dobrý zvukový zážitek rovnou ze všech stran. To znamená, že zde nejsou žádná hluchá místa, která by snižovala kvalitu poslechu. Ve skutečnosti to funguje skvěle, ale pokud se opravdu zaposloucháte a budete se zařízením otáčet, tak zjistíte, že zvuk z jedné strany skutečně vychází v o něco lepší kvalitě, zejména pokud jde o výšky a středy. To je způsobeno tím, že zde se nachází dva měniče pro výšky a středy, zatímco na druhé straně jen jeden basovy měnič. (Všimněte si na fotografiích po přiblížení). Ale jak říkám, opravdu je třeba se zaposlouchat, takže 360° zvuk není jen papírový parametr, ale skutečnost.

Zařízení má tři přednastavené ekvalizérové profily, které jsou zaměřeny na maximální basy, vyvážené středy nebo vytažené výšky. Jejich změna se provádí dvojitým kliknutím na tlačítko Bluetooth. Změna režimu je indikována tónem specifickým pro každý profil.

Začínám tedy poslouchat a jako první si pouštím koncert Davida Guetty z Miami a musím říci, že reproduktor je pro taneční hudbu jak dělaný a vychází z něj skutečně plné a ničím nenarušené basy, ty potom doplňují skvělé výšky. Zde se jedná opravdu velmi působivý zvukový výkon.

Jako další přecházím na kapelu Queen a jejich I want to break free. Zatímco zpěv Freddiho Mercuryho je naprosto čistý a i kytarové sólo Briana Maye je skvělé, ale středy písně mi připadají jakoby potlačeny a nepříliš patrné. Safra, zapoměl jsem na možnost ekvalizéru! Po změně profilu je poslech písně mnohem lepší a středy jsou lépe slyšitelné, ale je to lehce na úkor výšek. Totéž platí i pro Bohemian Rhapsody, kde to ale dohání dříve zmíněné bohaté basy.

Když nakonec přecházím na 50Centa a jeho In Da Club mám jasno, Sencor s SSS 6602 Hype L má skvělé výšky a basy, které dají posluchači možnost vychutnat si jak taneční hudbu, tak i Rap, kde při spoustě dunění je čistě a jasně slyšitelný hlas rapera. Je jasné, že výrobce cílí na mladší generaci posluchačů.

Nakonec jsem si zapnul online rádio, které mi nakonec potvrdilo vše výše zmíněné a je třeba nezapomínat na to, že reproduktor má tři profilu ekvalizéru, které poslechy jednotlivých žánrů vylepšují.

Reproduktor je vybaven i funkcí TWS, to v praxi znamená, že pokud již vlastníte nějaký reproduktor této značky, nebo vybaven touto funkcí, můžete je spolu vzájemně spárovat pro dosažení maximálního možného Stereo zvuku. Bohužel jsem v době testu žádný takový neměl.

Závěr

Sencor SSS 6602 Hype L za svou cenu zní opravdu skvěle. Bonusem potom jsou 3 profily EQ, 30W výkon, slotem pro micro SD kartu, AUX vstup, funkce hands-free, funkce TWS a krytí IPX7. Lehké mínus je tu potom v podobě menší výdrže baterie, nepříliš stabilní nožičky a v horších světelných podmínkách špatně viditelná tlačítka. Celkově však jde o skutečně skvělou nabídku za dané peníze (aktuálně 1.499,- CZK).

PŘEHLED RECENZE
Sencor SSS 6602 Hype L
90 %
Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut
test-sencor-sss-6602-hype-l-za-malo-penez-hodne-muzikySencor SSS 6602 Hype L za svou cenu zní opravdu skvěle. Bonusem potom jsou 3 profily EQ, 30W výkon, slotem pro micro SD kartu, AUX vstup, funkce hands-free, funkce TWS a krytí IPX7. Díky tomu se jedná a o skvělou nabídku za dané peníze. + Vlastní EQ + 30W výkon + IPX7 + micro SD, AUX, TWS - menší výdrž baterie - horší stabilita nožiček

3 KOMENTÁŘE

 1. Žartujete? Zvuk má otrasný. Moja Tv znie lepšie, ak ju nastavím na posluch hudby. Jediné čo má tento reprák dobré sú basy a batériu. Hraje ako z plechovky pri všetkých troch ekvalizeroch čo má. Je dobré, že sa dá vybrať až z troch druhov plechoviek. Bola to veľmi zlá kúpa.

  • Možná máte vadný kus, To co jsme měli k dispozici nehrálo skutečně zle. A za tu cenu jsme byli příjemně překvapeni. Popravdě podobný problém jsme zaznamenali u sluchátek jiné značky, kde jedny hráli solidně a druhé zcela otřesně.

  • To máte asi vadný kus. Za tu cenu hraje úplně parádně, nebo máte ucpané uši. A bomba je to v TWS, kdy je používám jako zadní repro u tv oled LG. To je úplně paráda na prostorový zadní zvuk.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno