Apple uvede své nadcházející vlajkové lodě iPhone 14 a iPhone 14 Pro na akci „Far Out“ 7. září.

I když očekáváme spoustu přírůstků, očekává se, že s modely „Pro“ dorazí velké změny. Podle nejnovějších budou iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max obsahovat nové ultraširokoúhlé kamerové senzory s většími pixely.

iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max budou obsahovat vylepšený ultraširokoúhlý fotoaparát s většími pixely pro vylepšené fotografování při slabém osvětlení

Prominentní analytik společnosti Apple Ming-Chi Kuo na Twitteru uvádí, že iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max budou vybaveny novým ultraširokým snímačem fotoaparátu s většími pixely. Větší velikost snímače umožní zařízení zachytit více světla a minimalizovat šum bez výpočetních triků. Od nynějška by ultraširoký snímač na modelech iPhone 14 Pro fungoval srovnatelně dobře v situacích se slabým osvětlením.

Přečti si  iOS 17 bude aktualizací, která má přinést vysoce očekávané funkce

Aktuální iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max obsahují 12MP ultraširoký fotoaparát s 1,0µm pixely. Naproti tomu nadcházející modely iPhone 14 Pro budou obsahovat 1,4µm pixely. Díky ultra širokému upgradu jsou nové komponenty až o 70 procent dražší, což by se mohlo odrazit na konečném zdražení telefonů.

Pokud jde o hardware, Kuo poznamenává, že společnosti Sony, Mineba, VCM, Largan a LG Innotek poskytnou společnosti Apple komponenty ultraširokého snímače fotoaparátu pro modely iPhone 14 Pro. Kromě ultraširokoúhlého objektivu bylo také dříve odhaleno, že modely iPhone 14 Pro přijdou s 48MP fotoaparátem schopným natáčet 8K video.

Naopak standardní modely iPhone 14 nebudou obsahovat zásadní vylepšení v oddělení fotoaparátu. Vzhledem k tomu, že tentokrát nebude žádný iPhone 14 „mini“, zaměří Apple svou pozornost na nového účastníka – 6,7palcový iPhone 14 Max. Kromě toho budou standardní modely obsahovat verzi čipu A15 Bionic.

Přečti si  iOS 17 bude aktualizací, která má přinést vysoce očekávané funkce

Jak již bylo zmíněno, Apple oznámí řadu iPhone 14 na své akci 7. září spolu s novými Apple Watch Series 8. Další podrobnosti o ultraširokoúhlém fotoaparátu iPhone 14 Pro sdělíme, jakmile budou k dispozici další podrobnosti. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno