Apple uvede své nadcházející vlajkové lodě iPhone 14 a iPhone 14 Pro na akci „Far Out“ 7. září.

I když očekáváme spoustu přírůstků, očekává se, že s modely „Pro“ dorazí velké změny. Podle nejnovějších budou iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max obsahovat nové ultraširokoúhlé kamerové senzory s většími pixely.

iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max budou obsahovat vylepšený ultraširokoúhlý fotoaparát s většími pixely pro vylepšené fotografování při slabém osvětlení

Prominentní analytik společnosti Apple Ming-Chi Kuo na Twitteru uvádí, že iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max budou vybaveny novým ultraširokým snímačem fotoaparátu s většími pixely. Větší velikost snímače umožní zařízení zachytit více světla a minimalizovat šum bez výpočetních triků. Od nynějška by ultraširoký snímač na modelech iPhone 14 Pro fungoval srovnatelně dobře v situacích se slabým osvětlením.

Přečti si  První AR headset od společnosti Apple s displejem 3500 PPI pro maximální pohlcení

Aktuální iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max obsahují 12MP ultraširoký fotoaparát s 1,0µm pixely. Naproti tomu nadcházející modely iPhone 14 Pro budou obsahovat 1,4µm pixely. Díky ultra širokému upgradu jsou nové komponenty až o 70 procent dražší, což by se mohlo odrazit na konečném zdražení telefonů.

Pokud jde o hardware, Kuo poznamenává, že společnosti Sony, Mineba, VCM, Largan a LG Innotek poskytnou společnosti Apple komponenty ultraširokého snímače fotoaparátu pro modely iPhone 14 Pro. Kromě ultraširokoúhlého objektivu bylo také dříve odhaleno, že modely iPhone 14 Pro přijdou s 48MP fotoaparátem schopným natáčet 8K video.

Naopak standardní modely iPhone 14 nebudou obsahovat zásadní vylepšení v oddělení fotoaparátu. Vzhledem k tomu, že tentokrát nebude žádný iPhone 14 „mini“, zaměří Apple svou pozornost na nového účastníka – 6,7palcový iPhone 14 Max. Kromě toho budou standardní modely obsahovat verzi čipu A15 Bionic.

Přečti si  První AR headset od společnosti Apple s displejem 3500 PPI pro maximální pohlcení

Jak již bylo zmíněno, Apple oznámí řadu iPhone 14 na své akci 7. září spolu s novými Apple Watch Series 8. Další podrobnosti o ultraširokoúhlém fotoaparátu iPhone 14 Pro sdělíme, jakmile budou k dispozici další podrobnosti. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno