Je pravda, že Google právě vydal Android 13 pro všechna podporovaná zařízení Pixel. Společnost však neztrácí čas a začala pracovat i na Androidu 14

Nedávno jsme se dozvěděli o tom, jak beta budoucího OS přijde do testování příští rok, ale dnes máme nějaké další informace o tom, co můžete očekávat od nadcházející verze Androidu, a na základě zdroje bude obsahovat satelitní připojení.

S ohledem na to, jak T-Mobile a Space X mluvili o přímém satelitním připojení do smartphonů, se k tomu nyní přidal Google a řekl, že Android 14 „podpoří naše partnery v tom, aby toto všechno bylo možné“.

Informace v této věci přišla dnes ráno od Hiroshi Lockheimera, hlavního viceprezidenta pro platformy a ekosystémy společnosti Google, který mluvil o tom, jak „bylo náročné zprovoznit 3G + Wifi“ na prvním telefonu Android v roce 2018.

Přečti si  ChatGPT se v App Store těší téměř půl milionu stažení za méně než týden

Lockheimer také hovořil o tom, že „uživatelské zkušenosti s telefony, které se mohou připojit k satelitům“, se budou lišit od způsobu, jakým se telefony připojují k LTE nebo 5G. Uživatelé mohou očekávat, že rychlosti, konektivita a dokonce i doba interakce bude tentokrát jiná. Můžete očekávat jen „dva až čtyři megabity šířky pásma na celulární zónu“, jak o tom minulý týden hovořil Space Explored.

S ohledem na dostupnou šířku pásma Elon Musk také řekl, že satelitní konektivita by mohla podporovat „jeden až dva tisíce současných hlasových hovorů nebo stovky tisíc textových zpráv, které by mohly být odeslány v závislosti na délce textové zprávy“.

Je důležité vědět, že satelitní připojení na chytrých telefonech se používá hlavně pro nouzové situace a pro odstranění existujících buněčných mrtvých zón. T-Mobile plánuje podporovat textové zprávy, MMS a dokonce i některé aplikace pro zasílání zpráv. Přepravce také zmínil, že bude muset spolupracovat s partnery, aby zajistil, že přenos zpráv bude oddělen od ostatního datového provozu.

Přečti si  Bojíte se o data? Začněte pracovat s externím diskem

Stávající iPhony a Androidy budou podporovány, ale skutečná uživatelská zkušenost bude záviset na tom, jak dobře si s tím poradí samotný operační systém.

Jste nadšeni z Androidu 14 a potenciálně starších verzí Androidu a IOS podporujících satelitní připojení? 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno