Už nějakou dobu víme, že Apple nakonec přeskočí na 3nm architekturu TSMC pro budoucí čipové sady. Jedna zpráva však tvrdí, že A17 Bionic a M3 udělají větší skok a budou sériově vyráběny na 3nm procesu druhé generace namísto první iterace.

3nm proces druhé generace TSMC je také známý jako N3E a zpráva Nikkei tvrdí, že A17 Bionic i M3 budou založeny na této špičkové technologii. M3 se bude používat v budoucích počítačích Mac, zatímco A17 Bionic prý zůstane exkluzivitou pro iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Pokud jde o první iteraci 3nm procesu TSMC, je možné, že aktualizované high-endové MacBooky Pro od Apple jsou vybaveny M2 Pro a M2 Max, které jsou sériově vyráběny v jeho uzlu.

Nicméně dřívější zpráva od analytika Ming-Chi Kuo tvrdila, že nový MacBook Pro by mohl obsahovat čipové sady založené na 5nm procesu, nikoli na 3nm. Připravované čipy iPadu mohou také využívat 3nm proces první generace TSMC, ačkoli konkrétní modely nebyly zmíněny. Vylepšený atribut úspory energie N3E znamená, že řada Apple Watch, která používala stejnou čipovou sadu pro předchozí tři generace, může konečně získat důstojný upgrade, který zajistí výjimečnou výdrž baterie.

Vedle iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max se očekává, že Apple uvede na trh levnější iPhone 15 a iPhone 15 Plus. Podle předchozích předpovědí budou méně prémioví členové řady iPhone 15 vybaveni stejným A16 Bionic, který aktuálně pohání iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, což znamená, že Apple nebude tíhnout k 3nm technologii první generace TSMC jak by se možná zdálo, ale zůstaňte u 4nm varianty.

Nemůžeme se dočkat, až uvidíme, jaké výhody přinese použití technologie výroby čipů nové generace k hromadné výrobě M3 a A17 Bionic.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno