Dnes Mark Zuckerberg oznámil, že Meta začíná testovat komunitní chaty pro skupiny na Facebooku v Messengeru. Ano, zní to trochu zmatečně, takže se na to podívejme blíže.

Pravděpodobně nejjednodušší je představit si komunitní chaty jako vlastní interpretaci Discordu Meta. Ty budou k dispozici pro skupiny na Facebooku a budete se moci připojit a účastnit se jich z Facebook Messengeru.

Abychom citovali hlavouna společnosti, „pomocí komunitních chatů se lidé mohou v reálném čase spojit se svými komunitami ohledně témat, která je na Facebooku i Messengeru zajímají, prostřednictvím textu, zvuku a videa.  „Administrátoři nyní mohou zahájit konverzaci na téma a získat okamžité odpovědi namísto čekání, až se lidé k příspěvku vyjádří“.

Osoba, která vytváří komunitní chat, jej může organizovat do kategorií, takže členové skupiny mohou snadno najít to, co je pro ně nejzajímavější. Jako správce můžete zahájit chat pro členy skupiny na konkrétní téma, chat událostí pro výlet nebo setkání, vysílaný chat pouze pro zobrazení pro oznamování aktualizací pro celou skupinu a chat pouze pro administrátory pro spolupráci s ostatními adminy a moderátory. Můžete také vytvořit zvukové kanály a účastníci pak budou mít možnost povolit video, jakmile budou ve zvukovém kanálu.

Jak již bylo naznačeno, komunitní chaty jsou přístupné pouze členům skupiny. Facebook poskytuje celou řadu nástrojů pro moderování, aby zajistil, že zážitek nebude špatný. Společnost zjevně doufá, že zkušenost v reálném čase přitáhne lidi k používání komunitních chatů, a pokud je úspěch Discordu něco, co by mohlo jít implementovat i do Messengeru, pak by to mohlo fungovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno