Je téměř čas, aby byla oznámena další vlajková loď SoC společnosti Qualcomm, takže je přirozené, že se na internetu začínají objevovat nové informace.

Nejnovější pochází od renomovaného tipéra na Weibo, Digital Chat Station a naznačuje, že Qualcomm by mohl uvést dvě samostatné verze připravovaného Snapdragon 8 Gen 2.

Ten standardní bude fungovat jako obvykle, ale dojde i na vysokofrekvenční iteraci, která by měla posunout takty výrazně výše. V současné době běží jádro Prime Snapdragon 8+ Gen 1 na frekvenci 3,19 GHz, zatímco vysokofrekvenční varianta nabídne alespoň 3,4–3,5 GHz.

Domníváme se, že to bude přesně stejná čipová sada, ale po určitém binování v továrně budou některé jednotky schopny udržet vyšší takt, proto je to verze SoC s ultravysokou frekvencí. Zpráva také naznačuje, že v oddělení GPU dojde k výraznému zlepšení.

Podle předchozích zvěstí bude Snapdragon 8 Gen 2 založen na 4nm výrobním procesu TSMC a bude pohánět iQOO 11, mezi několika desítkami dalších vlajkových lodí.

Nakonec leaker naznačil, že další čip z řady Dimensity společnosti MediaTek nabídne další působivý výkonnostní skok v oddělení CPU, který potenciálně ještě více stáhne mezeru mezi Dimensity a Snapdragonem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno