Apple oznámil, že od příštího měsíce zvyšuje ceny aplikací a nákupů v aplikaci v App Store v určitých regionech.

Zvýšení cen se dotkne uživatelů v Chile, Egyptě, Japonsku, Malajsii, Pákistánu, Polsku, Jižní Koreji, Švédsku, Vietnamu a „ve všech oblastech, které používají měnu euro“.

V oznámení zaslaném vývojářům aplikací Apple odhalil, že změna cen vstoupí v platnost 5. října a společnost přijme nový graf cenové úrovně pro všechny placené aplikace i nákupy v aplikaci. Nicméně, dobrou zprávou je, že předplatné s automatickým obnovením se bude stále prodávat za stávající cenu.

V době psaní tohoto článku Apple neuvedl žádný důvod pro tuto změnu, ale mohlo by to být tak, že místní měny se snažily držet krok s dolarem.

Kromě toho Apple sdílel aktualizovaný seznam cen pro všechny dotčené regiony. Tento seznam podrobně popisuje zvýšení cen ve všech zemích, které používají euro jako měnu. Na základě informací z grafu budou aplikace a nákupy v aplikaci dříve za 0,99 EUR po změně stát 1,19 EUR. Nejvyšší úroveň, která dříve stála 999 EUR, bude stát 1 199 EUR.

Jak již bylo řečeno, změna ceny neovlivní automaticky obnovitelná předplatná a vývojáři budou mít možnost ponechat ceny předplatného stejné pro stávající předplatitele. Vývojáři však mohou ceny kdykoli zvýšit v App Store Connect.

Za zmínku také stojí, že Apple plánuje zavedení nových reklam do App Store koncem tohoto roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno