Apple oznámil, že od příštího měsíce zvyšuje ceny aplikací a nákupů v aplikaci v App Store v určitých regionech.

Zvýšení cen se dotkne uživatelů v Chile, Egyptě, Japonsku, Malajsii, Pákistánu, Polsku, Jižní Koreji, Švédsku, Vietnamu a „ve všech oblastech, které používají měnu euro“.

V oznámení zaslaném vývojářům aplikací Apple odhalil, že změna cen vstoupí v platnost 5. října a společnost přijme nový graf cenové úrovně pro všechny placené aplikace i nákupy v aplikaci. Nicméně, dobrou zprávou je, že předplatné s automatickým obnovením se bude stále prodávat za stávající cenu.

V době psaní tohoto článku Apple neuvedl žádný důvod pro tuto změnu, ale mohlo by to být tak, že místní měny se snažily držet krok s dolarem.

Přečti si  Nová Prusa MK4 přináší řadu vylepšení. Bude to na konkurenci stačit?

Kromě toho Apple sdílel aktualizovaný seznam cen pro všechny dotčené regiony. Tento seznam podrobně popisuje zvýšení cen ve všech zemích, které používají euro jako měnu. Na základě informací z grafu budou aplikace a nákupy v aplikaci dříve za 0,99 EUR po změně stát 1,19 EUR. Nejvyšší úroveň, která dříve stála 999 EUR, bude stát 1 199 EUR.

Jak již bylo řečeno, změna ceny neovlivní automaticky obnovitelná předplatná a vývojáři budou mít možnost ponechat ceny předplatného stejné pro stávající předplatitele. Vývojáři však mohou ceny kdykoli zvýšit v App Store Connect.

Za zmínku také stojí, že Apple plánuje zavedení nových reklam do App Store koncem tohoto roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno