Zákaz TikToku bude vydán během příštího měsíce a PUBG bude následovat krátce poté.

Player Unknown: Battlegrounds je battle royale hrou, ze které se zrodili juggernauti jako Fortnite a Apex Legends, ale jak se zdá, tak jsou části světa, kde to hrát nesmíte. Afghánistán se k tomuto seznamu brzy připojí. Tálibán, který převzal moc v zemi loni – potvrdil své plány na zavedení celostátního zákazu PUBG i TikToku .

Potvrzení, že PUBG a TikTok budou v Afghánistánu brzy zakázány, pochází ze zprávy The Khaama Press. „TikTok musí být zakázán do jednoho měsíce a PUBG by mělo být zakázáno během následujících 90 dnů,“ píše se ve zprávě. Byl zveřejněn v neděli, což znamená, že TikTok bude v Afghánistánu nepoužitelný do poloviny října a PUBG se k němu připojí v prosinci.

Zpráva nerozlišuje mezi PUBG a PUBG Mobile, takže se předpokládá, že obě verze hry budou podléhat zákazu. I když není jasné, kolika lidí se zákazy dotknou, PUBG je pátou nejprodávanější hrou všech dob a za méně než pět let přenesla 75 milionů kopií. Od loňského roku bylo hlášeno, že více než 100 000 lidí v Afghánistánu hraje PUBG Mobile ve špičce.

Pokud jde o to, proč Taliban touží zakázat PUBG a TikTok, z nichž druhý před rokem přesáhl miliardu uživatelů, skupina tvrdí, že oba klamou afghánskou mládež. Taliban oznámil svůj záměr zakázat platformu sociálních médií i hru BR již v dubnu tohoto roku a nyní potvrdil, že tyto plány do konce roku 2022 splní.

Afghánistán nebude první zemí, kde bylo PUBG zakázáno. Hru také nelze hrát v Nepálu, Indii a Pákistánu. PUBG bylo velkým sporným bodem zejména v Indii, kde byla hra po zákazu účinně nahrazena Battlegrounds Mobile India. Jeho hraní  bylo nyní také zakázáno poté, co bylo zjištěno, že Battlegrounds Mobile India byla jednoduše přeznačená verze PUBG.

Článek Taliban v Afghánistánu zakazuje PUBG a TikTok se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno