Zdroje popisují současný stav hry jako „trvalou opravu“.

Stalker 2: Heart of Chornobyl údajně nedorazí dříve než v roce 2024, podle zdrojů souvisejících s jeho vývojem. Někteří říkají, že GSC Game World by mohl zvážit spuštění střílečky v předběžném přístupu, aby se svět postupně naplnil dalším obsahem.

Informace pochází od Vitalije Kazunova, šéfredaktora ruské stránky iXBT Games, který tvrdil, že mluvil se současnými i bývalými pracovníky GSC. Podle jeho slov Stalker 2 čelí od ruské invaze na Ukrajinu velkým problémům, včetně fluktuace zaměstnanců a neefektivního řízení. V únoru byl vývoj na několik měsíců pozastaven kvůli přesunu pracovníků studia do Česka. Během tohoto období opustilo studio mnoho klíčových vývojářů, protože nebyli schopni pokračovat ve své práci.

Zdroje popisují současný stav projektu jako „trvalou opravu“. Mnoho aspektů hry, včetně téměř hotových lokací, se neustále přepracovává nebo dokonce začíná od nuly, protože nováčci přinášejí vlastní vizi, jak by měl Stalker 2 vypadat. Od roku 2022 stále neexistovala jasná vize pro mnoho funkcí, a proto byl odchod kmenových zaměstnanců velkým problémem.

Podle Kazunova se Stalker 2 zdaleka neblíží fázi, kdy můžete hru projít od začátku do konce, a studio právě dokončilo první kapitolu. Proto se reportér domnívá, že vydání titulu prostřednictvím předběžného přístupu by mohlo být pro GSC logickým krokem. V tomto případě může studio uspokojit své fanoušky a umožnit jim utvářet budoucnost Stalkera 2.

Když vezmeme v úvahu všechny věci, Kazunov si myslí, že i rok 2024 je velmi optimistickým oknem pro plné spuštění Stalker 2 a pravděpodobně byste měli hru očekávat v letech 2024-2025. Dodal, že původní datum spuštění hry Stalker 2 v dubnu 2022 bylo „nemožné“, přičemž srovnal současný stav hry se Cyberpunkem 2077 v době, kdy CDPR poprvé oznámilo své nereálné datum spuštění v dubnu 2020.

Vývojáři Stalker 2 oficiálně nepotvrdili nic z výše uvedeného. Již dříve začal Microsoft vracet peníze hráčům, kteří si hru předobjednali, protože byla odložena na „budoucí nepotvrzené datum“. Krátce poté vydalo GSC prohlášení, že projekt je stále na dobré cestě k příchodu někdy v roce 2023 a předobjednávky na PC nebudou ovlivněny.

Na oficiální vyjádření od GSC si budeme muset počkat.

Článek Stalker 2 údajně nevyjde dříve než v roce 2024 se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno