Po provedení několika testů za posledních pár měsíců YouTube konečně začal zavádět některé nové změny. 

Platforma nyní zavedla Ambient Mode spolu s některými dalšími změnami napříč všemi platformami pro Android, iOS, web a chytré televizory.

Na základě zpětné vazby od uživatelů YouTube také aktualizoval tmavé téma, které je nyní „ještě tmavší, takže barvy na vaší obrazovce skutečně září“ na webu, mobilních zařízeních a chytrých televizích. V současné době je na šedém podkladu a brzy bude vypadat hodně jako pozadí YouTube Music.

Celá platforma YouTube prošla velmi potřebným vizuálním vylepšením

Po zapnutí motivu mohou uživatelé pokračovat a aktivovat „jemný efekt, aby se barva pozadí aplikace přizpůsobila videu“. Pro ty, koho to zajímá, je tu režim Ambient Mode na YouTube a zabarví stavový řádek vašeho telefonu spolu s pruhem, který obsahuje název videa pod přehrávačem. „Dynamické vzorkování barev“ využívá Google „inspirovaný světlem, které obrazovky vyzařují v temné místnosti, a chtěl znovu vytvořit efekt, aby byli diváci vtaženi přímo do obsahu a video se ještě více zaměřilo na naši stránku sledování.“

Ambientní režim je k dispozici na webu a mobilu, když je povolen tmavý motiv. Zatímco Google také používá stejné téma v seznamech skladeb jako součást karty, která zobrazuje „více podrobností o každém seznamu skladeb, takže diváci mohou snadno skočit přímo do něj“.

Takto bude vypadat Ambient Mode.

A níže můžete vidět starý a nový YouTube.

Kromě toho aplikace YouTube také získává funkci přiblížení pinch-to-zoom, která bude od dnešního dne zaváděna pro iOS i Android v režimu na šířku. Uživatelé navíc získají přístup k přesnému vyhledávání na počítačích a mobilních zařízeních a budou „přetahovat nebo přejíždět prstem nahoru při hledání zobrazení řádku miniatur v přehrávači videa“.

Posuneme-li se dále, YouTube umístil mnoho tlačítek do kompaktních pilulek. Uživatelé nyní získají přístup k palcům nahoru/dolů, sdílení, stahování, ukládání a odběru. Ten bude mít také vyšší kontrast a YouTube si myslí, že bude „snazší k nalezení a mnohem dostupnější“, i když tlačítko již nebude červené. V neposlední řadě se odkazy na YouTube v popisech videí změní na tlačítka.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno