Galaxy S22 Ultra měl maximální úroveň jasu 1 750 nitů a podle nejnovějších informací by Galaxy S23 Ultra, o kterém se říká, že dorazí v únoru příštího roku, mohl posunout na další úroveň. 

Existuje však možnost, že maximální úrovně jasu neodpovídají úrovním iPhone 14 Pro Max. Pro ty, kteří nevědí, termín „špičkový jas“ je maximální jmenovitý jas displeje v konkrétní scéně nebo snímku. Často může být jeden snímek nebo scéna jasnější než to, co je zobrazeno na celém panelu, takže i když tato hodnota nebude vidět celý den, každý den, je stále cenným prvkem při určování kvality zobrazení. U Galaxy S23 Ultra RGcloudS věří, že zatímco vlajková loď by mohla dosáhnout maximální úrovně jasu až 2 150 nitů, Samsung by mohl provést určité změny.

Tyto změny mohou umožnit nadcházejícímu modelu dosáhnout maximální úrovně jasu 2 200 nitů nebo více, v závislosti na tom, co je zobrazeno na obrazovce. Bohužel, jakkoli to může být působivé, hodnota je stále nižší, než jakou může iPhone 14 Pro Max nabídnout ve stejné kategorii. Mějte na paměti, že ačkoli Apple prodává u své nejnovější vlajkové lodi maximální úroveň jasu 2 000, výsledky testů DisplayMate ukazují, že zařízení může dosáhnout až 2 300 nitů, což je působivé.

Na Twitteru RGcloudS rozšiřuje svou diskuzi o displeji Galaxy S23 Ultra a uvádí, že panel lze „přetaktovat“ tak, aby dosáhl špičkového výstupu jasu 2 500+ nitů, ale uvádí, že tato možnost nebude pro uživatele dostupná, protože by mohli nedopatřením způsobit neopravitelné poškození dílu. Také říká, že další testování provedené DisplayMate nám poskytne více odpovědí, takže je nejlepší se všemi těmito informacemi prozatím zacházet se špetkou soli.

Za normálních podmínek uživatel Galaxy S23 Ultra nepřepne maximální úroveň jasu, zejména při používání smartphonu v interiéru, protože se sníží životnost displeje a  výdrž baterie. Jsme přesvědčeni, že existuje více testů, které budou zákazníci považovat za hodné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno