Xiaomi 13 a 13 Pro byly minulý týden oficiálně oznámeny v Číně a stejně jako téměř všichni konkurenti Applu ani tento nezaujal při srovnávání svých nejnovějších vlajkových lodí s iPhonem 14.

Xiaomi tvrdí, že při kontrole teplot jeho nejnovější vlajkové lodi při hraní her předčí Apple.

Než došlo k oficiálnímu oznámení, Xiaomi se v listopadu zaměřilo na Apple A16 Bionic. V upoutávce společnost uvedla, že Snapdragon 8 Gen 2, nejnovější čipová sada Qualcommu, nacházející se uvnitř 13 a 13 Pro a přináší 42procentní zlepšení výkonu GPU, čímž předčí A16 Bionic. I když nebyla sdílena žádná čísla, která by podpořila toto tvrzení, nové srovnání odhaluje, že Xiaomi 13 údajně porazí iPhone 14 v dosažených teplotách.

Na Twitteru Alvin sdílel obrázek, přičemž čínský gigant uvedl, že jeho nejnovější vlajková loď může bít o 8,2 stupně Celsia chladněji, pravděpodobně kvůli použití chladiče s parní komorou, který Apple letos u iPhone 14 vynechal ve prospěch grafitových listů. V malém prohlášení, kterého si někteří čtenáři při srovnání mohou nevšimnout, překlad strojového učení uvádí, že benchmark byl proveden v prostředí s okolní teplotou 25 stupňů Celsia.

Xiaomi zmiňuje, že rozdíly se budou lišit, pokud okolní teplota klesne nebo stoupne, takže i když máte v ruce obě zařízení, je pravděpodobné, že neuvidíte stejné tepelné výsledky. Stejně jako A16 Bionic je Snapdragon 8 Gen 2 sériově vyráběn na 4nm architektuře TSMC, což dává čipu jeho efektivní vlastnosti. .

Apple možná letos vynechal použití chladiče s parní komorou kvůli prostorovým omezením nebo udržení nízké hmotnosti všech svých modelů iPhone 14. Doufáme ale, že se společnost bude snažit použít toto efektivní řešení pro iPhone 15. Samozřejmě uvidíme více výsledků o tom, jak si Xiaomi 13 vede, když bude Snapdragon 8 Gen 2 v budoucích benchmarcích tvrdě namáhán.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno