Meta oficiálně oznámila konec podpory pro původní Meta Quest VR headset. Majitelé sice mohou hrát hry, ale ztratí přístup k sociálním funkcím.

Meta oznámila, že ukončuje podporu pro svůj původní samostatný VR headset – Meta Quest. Společnost oznámila ukončení podpory pro svůj VR headset prostřednictvím e-mailu zaslaného majitelům původního Meta Questu.

Když však dojde na konec podpory, Meta dává jasně najevo, že společnost právě zastavuje vývoj nových funkcí pro starý headset. Původní Meta Quest je ovšem bude nadále dostávat bezpečnostní aktualizace minimálně do roku 2024.

Za zmínku také stojí, že konec podpory znamená, že majitelé původního Meta Questu nebudou moci využívat sociální funkce headsetu. Stále však budou moci hrát VR hry, které již vlastní, a používat jiné aplikace. Konec těchto sociálních služeb má nastat 5. března.

Zatímco původní Meta Quest je na konci své životnosti, podpora neuvěřitelně populárního Meta Questu 2 je stále silná. Je však docela pravděpodobné, že se do roku 2024 také začne snižovat podpora pro Meta Quest 2, zvláště poté, co bude nevyhnutelně spuštěna verze – Meta Quest 3.

Článek Meta oznamuje konec podpory pro původní VR Meta Quest se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno