Řada notebooků dostupných v roce 2008 byla úplným opakem ikonického MacBooku Air, který Steve Jobs odhalil na keynote společnosti Apple. 

Dnes uplynulo 15 let, kdy byl tento elegantní stroj oznámen a jak pravděpodobně inspiroval konkurenty společnosti ke zvýšení kvality jejich produktů, a to jak z hlediska kvality sestavení, tak tloušťky.

Před odhalením prvního MacBooku Air měl Apple ve své řadě dva přenosné počítače Mac; MacBook a MacBook Pro. S Jobsem, který poskytl prezentaci, spoluzakladatel řekl, že ve větě „je to nejtenčí notebook na světě“. Krátce poté začal porovnávat konkurenční produkty na základě jejich tloušťky a výkonu, počínaje řadou Sony TZ.

Po poskytnutí fyzických rozdílů byl Jobs viděn, jak vybaluje 13,3palcový MacBook Air z obálky s klávesnicí plné velikosti s bílým podsvícením. Jednou z oblastí, kterou tisk zalapal po dechu, bylo to, že nejtenčí část konkurenčního notebooku Sony TZ byla stále tlustší než nejtlustší část MacBooku Air, a to ve velké místnosti jistě vytvořilo výraz údivu.

Na pravé straně se nabízel výklopný zásobník, který poskytuje přístup k jedinému portu USB-A, 3,5 mm audio jacku a portu micro-DVI pro připojení externího pevného disku. První MacBook Air také poháněl dvoujádrový procesor Intel, což znamená, že i když možná nesnižoval výkon, rozhodně narazil na tepelná omezení kvůli nedostatečné tloušťce.

Ve srovnání s dnešními standardy, kdy Apple M2 MacBook Air byl uveden na trh za 1 199 $, měl první model cenu 1 799 $, a to i bez SSD. V roce 2023 dosáhli výrobci notebooků s Windows 11 svého cíle chrlit neuvěřitelně tenké notebooky, ale z hlediska kvality sestavení je MacBook Air stále pevným kusem hardwaru.

Proslýchá se, že Apple má v úmyslu uvést na trh 15palcový MacBook Air koncem tohoto roku, takže vás budeme určitě informovat. Mezitím můžete ve výše uvedených videích sledovat, jak Steve Jobs odhaluje „nejtenčí notebook všech dob“ a také první reklamu na MacBook Air.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno