Řada notebooků dostupných v roce 2008 byla úplným opakem ikonického MacBooku Air, který Steve Jobs odhalil na keynote společnosti Apple. 

Dnes uplynulo 15 let, kdy byl tento elegantní stroj oznámen a jak pravděpodobně inspiroval konkurenty společnosti ke zvýšení kvality jejich produktů, a to jak z hlediska kvality sestavení, tak tloušťky.

Před odhalením prvního MacBooku Air měl Apple ve své řadě dva přenosné počítače Mac; MacBook a MacBook Pro. S Jobsem, který poskytl prezentaci, spoluzakladatel řekl, že ve větě „je to nejtenčí notebook na světě“. Krátce poté začal porovnávat konkurenční produkty na základě jejich tloušťky a výkonu, počínaje řadou Sony TZ.

Po poskytnutí fyzických rozdílů byl Jobs viděn, jak vybaluje 13,3palcový MacBook Air z obálky s klávesnicí plné velikosti s bílým podsvícením. Jednou z oblastí, kterou tisk zalapal po dechu, bylo to, že nejtenčí část konkurenčního notebooku Sony TZ byla stále tlustší než nejtlustší část MacBooku Air, a to ve velké místnosti jistě vytvořilo výraz údivu.

Přečti si  Vlastní WiFi čip společnosti Apple zaznamenává dlouhodobé zpoždění, Broadcom bude potenciálně dodávat čipy WiFi 6E pro iPhone 15

Na pravé straně se nabízel výklopný zásobník, který poskytuje přístup k jedinému portu USB-A, 3,5 mm audio jacku a portu micro-DVI pro připojení externího pevného disku. První MacBook Air také poháněl dvoujádrový procesor Intel, což znamená, že i když možná nesnižoval výkon, rozhodně narazil na tepelná omezení kvůli nedostatečné tloušťce.

Ve srovnání s dnešními standardy, kdy Apple M2 MacBook Air byl uveden na trh za 1 199 $, měl první model cenu 1 799 $, a to i bez SSD. V roce 2023 dosáhli výrobci notebooků s Windows 11 svého cíle chrlit neuvěřitelně tenké notebooky, ale z hlediska kvality sestavení je MacBook Air stále pevným kusem hardwaru.

Proslýchá se, že Apple má v úmyslu uvést na trh 15palcový MacBook Air koncem tohoto roku, takže vás budeme určitě informovat. Mezitím můžete ve výše uvedených videích sledovat, jak Steve Jobs odhaluje „nejtenčí notebook všech dob“ a také první reklamu na MacBook Air.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno