Aplikace Facebook je známá spoustou věcí, ale za posledních pár let se s ní uživatelé tak nějak sžili.

Ano, aplikace je známá tím, že získává přístup k vašim osobním údajům a sdílí je s těmi, kdo nabízejí nejvyšší nabídku. Všichni víme, jak aplikace údajně vybíjí baterie vašeho zařízení, ale vzhledem k naprostému nedostatku klientů třetích stran s tím nemůžeme nic dělat. Ale pozor, nyní se objevila nová zpráva, která potvrzuje prastaré podezření na vybíjení baterie.

George Hayward, bývalý zaměstnanec a datový vědec, tvrdí, že Facebook může potenciálně tajně vybíjet baterii vašeho telefonu. To vše se děje kvůli praktikám „negativního testování“ platformy, a pokud vás zajímá, co je negativní testování, tak to slouží jako forma testování softwaru, která do aplikace zavádí chování a okolnosti, které nejsou vůbec normální, abyste viděli, jak se software nebo zařízení chová.

Na rozhovor se svým manažerem o tom, jak škodlivé by to mohlo být, odpověděl Haywardův manažer slovy: “Když ublížíme několika málo lidem, můžeme pomoci větším masám.” Poté, co se odmítl zúčastnit tohoto testování, byl Hayward vyhozen. Hayward dokonce podal žalobu, která byla stažena, protože musel k arbitráži.

Hayward také mluvil o tom, jak dostal interní školicí dokument nazvaný „jak provádět promyšlené negativní testy“, dokument také obsahoval příklady toho, jak tyto negativná testy provádět. Bohužel žádný z příkladů nebyl sdílen.

Ovšem Facebook není jediný, kdo takové testy provádí. Dělá to téměř každý, od velkých společností až po jednotlivé uživatele. Je to jako když PC hráči tlačí svůj hardware na nereálné limity, aby otestovali jeho stabilitu.

V případě Facebooku jde ale problém, protože uvažování o zabíjení baterií v telefonech uživatelů není považováno za etické. Tyto praktiky mohou také působit jako katalyzátor pro snížení celkové životnosti baterie telefonu.

Ať už je to jakkoli, uživatelé mohou udělat jen málo pro to, aby tomu zabránili a to zcela přestat tyto aplikace používat. To ale zvládne jen málo kdo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno