Samsung zveřejnil své finanční výsledky za poslední čtvrtletí roku 2022 a fiskální rok a opět se mu podařilo dosáhnout rekordních příjmů za celých 12 měsíců – 302,23 bilionu KRW (asi 244 miliard dolarů). 

To je 8% nárůst ve srovnání s rokem 2021; provozní zisk však činil 43,38 bilionu KRW, o 15 % méně než v předchozím roce.

Období 4. čtvrtletí bylo pro korejskou společnost zdrcující, protože zaznamenala pokles tržeb prakticky ve všech divizích kvůli slabé poptávce způsobené globálním ekonomickým zpomalením.

Divize Mobile Experience (MX) zaznamenala ve 4. čtvrtletí meziroční pokles tržeb o 9 %, ale celý rok zaznamenal o 10 % více prodejů než rok předtím. Zisky však klesly plošně – nižší jak sekvenčně, tak meziročně za poslední čtvrtletí a nižší za celé roky. Samsung potvrzuje, že masový trh prudce klesl kvůli „inflaci a geopolitické nestabilitě“.

Zatímco poptávka po chytrých telefonech Galaxy byla v posledním čtvrtletí nečekaně slabá, vlajkové lodě si v porovnání s projekcemi trhu stále držely silné stránky. Samsung očekává, že sestupný trend bude pokračovat i v Q1 2023, ale po uvedení řady Galaxy S23 se očekává opět obrat. Nové vlajkové lodě, které mají dorazit dnes, budou „vybaveny vylepšeným fotoaparátem a herními funkcemi“.

Nadcházející rok bude i nadále náročný, předpověděl Samsung. Největší zásah budou mít modely pro masový trh a společnost se tomu bude snažit čelit konkurenčními nabídkami prostřednictvím operátorů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno