Výrobce smartphonů Xiaomi a německá Leica Camera AG navázali dlouhodobé partnerství, jehož cílem je optimalizovat optický výkon jejich smartphonu.

Partnerství již přineslo smartphone Xiaomi 12S Ultra, který byl celosvětově uveden na trh v červenci 2022. Partnerství uzavřelo rámec výzkumu a vývoje pro vývoj a konstrukci fotoaparátů pro smartphony a má v úmyslu poskytovat lepší optický výkon. Sdružení mezi dvěma hlavními globálními značkami má za cíl objevovat a implementovat nové hardwarové a softwarové technologie včetně umělé inteligence.

Xiaomi je jedním z průkopníků v odvětví smartphonů a vyvíjí produkty orientované na zákazníky. Výrobce smartphonů tvrdí, že se snažil o inovace v oblasti umělé inteligence, ultrarychlého nabíjení, bezrámečkových displejů, motorizovaných fotoaparátů atd. Společnost také prokázala velké odhodlání zlepšovat svůj optický výkon a v průběhu let nashromáždila technické znalosti v oblasti objektivů, čipů do fotoaparátů atd. 

Nyní lze pozorovat, jak zdatnost Leica Camera AG v optickém průmyslu přispívá ke kamerovým systémům Xiaomi. Cílem partnerství je přiblížit více než 100 let fotografického dědictví společnosti Leica v oblasti optického inženýrství a řemeslného zpracování. Společnost Leica také přispěje k vyladění zpracování obrazu tak, aby bylo dosaženo „vzhledu obrazu Leica“. Fotografické optimalizace přispějí k optickému inženýrství, designu a zobrazovacímu softwaru, aby nabízely nejlepší možné zobrazovací výsledky v oblasti fotografování chytrými telefony.

Xiaomi se tak vydává stejnou cestou, jako konkurenční vivo, jehož partnerem ve vývoji fotoaparátů a jeho softwaru je německá společnost Zeiss.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno