Verze Androidu 13 běžící na Galaxy S23 spotřebovává čtyřikrát více úložného prostoru než na na Google Pixel 7.

Nejnovější řada Samsung Galaxy S23 je dodávána se softwarem One UI 5.1 společnosti, což je vlastní grafická nadstavba společnosti Samsung, která je součástí Androidu 13. Bohužel se ale ukázalo, že tato verze softwaru zabírá 60 GB úložného prostoru, takže vám důrazně doporučujeme zakoupit zařízení s vyšší kapacitou paměti.

Zajímavé je, že stejná verze Androidu 13 (ovšem bez One UI 5.1) běžící na Pixel 7 a Pixel 7 Pro spotřebovává pouze 15 GB interní paměti. Android Authoryty hlásí, že společnost Samsung zahrnula do každého prodaného zařízení Galaxy S23 spoustu bloatwaru. To znamená, že pokud si koupíte základní verzi, tak jen systém vám spotřebuje téměř polovinu uložiště, jakmile jej vybalíte a zapnete.

Zpráva uvádí, že Samsung naklonoval předinstalované aplikace Google na Galaxy S23, aby zákazník získal dojem, že korejský gigant má svůj vlastní softwarový ekosystém. Takže v reálu to znamená, že místo jedné máte na jednom zařízení nainstalovány dvě podobné aplikace. Samsung navíc prodává prostor dalším společnostem, aby mohly své aplikace předinstalovat na Galaxy S23.

Pokud tedy například Facebook nebo Instagram uzavře dohodu se Samsungem, mohou tyto společnosti nechat své aplikace nainstalovat na systémový oddíl, čímž se zvýší celkový spotřebovaný prostor. Nejhorší na tom všem je, že existuje možnost, že jako vlastník Galaxy S23 nebudete moci tyto programy odinstalovat. Co se s tím dá dělat?

Pokud společnost Samsung neustoupí od svého rozhodnutí spotřebovat 60 GB vnitřní paměti na každém modelu Galaxy S23, měli byste doufat, že budete mít možnost tyto aplikace bez námahy odinstalovat, abyste uvolnili místo. V opačném případě budete muset utratit více peněz a koupit si konfiguraci s větší vestavěnou pamětí, což se nemusí úplně každému líbit, zejména s ohledem na to, že žádná z nejnovějších vlajkových lodí společnosti Samsung nenabízí rozšiřitelné úložiště. Naštěstí nyní v rámci předobjednávek dostanete dvojnásobnou velikost uložiště zdarma, takže pokud si objednáte verzi s 256 GB, tak dostanete 512GB model.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno