Google konečně pokročil a představil nejnovější verzi Android 14 Developer Preview. 

Společnost se rozhodla zasáhnout na stejném místě jako minulý rok tím, že v únoru vydala vývojářskou verzi. To je působivé vzhledem k tomu, jak společnost již pracuje na čtvrtletních vydáních platformy pro Android 13, a současně pracovat na novém náhledu pro vývojáře, což není snadná práce.

Pojďme se ponořit do nového náhledu pro vývojáře. Tentokrát máme pět prvků. První z nich je, ” práce napříč zařízeními a tvarovými faktory .” Google diskutoval o tom, jak „Android 14 staví na práci provedené v Androidu 12L a 13 při podpoře tabletů a skládacích zařízení.“

Společnost také zmínila, jak se snaží všem vývojářům usnadnit optimalizaci jejich aplikací tak, aby byly připraveny pro všechna zařízení v daném formátu. Díváte se také na Cross Device SDK, které se bude používat pro přepínání zvuku mezi zařízeními, které společnost nedávno oznámila.

Druhý stěžejní prvek je nepřekvapivý, přizpůsobení. Google zde nevrhl mnoho světla, kromě zmínky o tom, že s Androidem 14 mohou uživatelé změnit velikost písma až na 200 %, což je drastický nárůst, ale pro některé uživatele to může být smysluplné.

Poté se přesuneme do Soukromí a zabezpečení, kde Android 14 zajistí, že aplikace s targetSdkVersion nižší než 23 nebude možné nainstalovat. Tato funkce byla nedávno spatřena a je dobré vidět, že se konečně dostává k Androidu 14.

Kromě toho se s Androidem 14 zjednodušuje i práce na pozadí. To, co Google udělal s novým OS, je změna, kdy aplikace, které jsou vyňaty z kategorie hodin nebo kalendářů, budou muset požádat uživatele, aby jim udělil konkrétní oprávnění, než budou moci nastavit budíky.

Google poté hovořil o provádění změn v rozhraních API, která jsou již zavedena.

Kromě toho Android 14 také přinese jazykové preference pro jednotlivé aplikace, které, jak to zní, vám umožní nastavit konkrétní jazyk pro aplikaci, kterou používáte, aniž byste museli jazyk měnit v celém systému.

Posledním stěžejním bodem je App Compatibility, kde Google přidal podporu OpenJDK 17 Support spolu se snadnějším testováním a laděním změn. První z nich umožní funkce jazyka Java 17 v nadcházejících vývojářských náhledech. Funkce, jako jsou třídy záznamů, víceřádkové řetězce a další.

Pokud jde o milník stability platformy, Google se o něm zmínil již dříve a soudě podle toho doufá, že tohoto milníku dosáhne do července, s finálním vydáním někdy v srpnu. K dispozici jsou obrázky systému Android 14 a soubory OTA pro všechny podporované telefony.

Kompletní informace o novém náhledu pro vývojáře naleznete zde .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno