Nebylo žádným tajemstvím, že Google spolupracoval se Samsungem na vývoji svého Tensor G2 SoC, který se nachází v Pixel 7 a Pixel 7 Pro, ale podle jedné zprávy měl korejský gigant ještě větší podíl na uvedení vlajkové lodi Googlu na trh.

Nejnovější statistiky ukazují, že Samsung poskytl více než 50 procent komponent nacházejících se v Pixel 7 Pro.

Výroba Pixelu 7 Pro se 128GB interním úložištěm stojí Google přibližně 413 dolarů, podle zprávy zveřejněné společností Counterpoint Research. Když byla vlajková loď uvedena na trh v USA, prodávala se za 899 dolarů, ale zaznamenala řadu snížení ceny a v roce 2023 Google pravděpodobně očekává uvedení Pixel 8 a Pixel 8 Pro.

Odhaduje se, že výroba Tensor G2, který je součástí Pixel 7 a Pixel 7 Pro, bude stát Google kolem 10 dolarů. Ve spojení s koprocesorem Titan M2 od Googlu se náklady vyšplhají na 7 procent BoM Pixel 7 Pro. Většina nákladů je však tvořená společností Samsung, která poskytuje 51 procent všech součástí nalezených ve smartphonu, včetně 6,7palcového panelu OLED s vysokou obnovovací frekvencí, který představuje 20 procent z celkových nákladů kus ve výši 413 $.

Samsung je také výhradním dodavatelem displeje pro Pixel 7 Pro, což by vysvětlovalo, proč Google platí výrobci velkou částku. Je možné, že gigant vyhledávačů nepřidal sekundárního dodavatele panelů kvůli tajné dohodě se Samsungem, která zahrnovala použití jejích zdrojů k hromadné výrobě Tensor G2. Bohužel tuto informaci nemáme jak potvrdit.

Pixel 8 a Pixel 8 Pro jsou údajně ve vývoji v Googlu a údajně mají kódová označení Husky a Shiba. Tensor G3 by mohl být sériově vyráběn na 3nm GAA procesu Samsungu, což znamená, že výroba nového SoC ve velkém množství by mohla stát Google více než 10 dolarů. Pokud si chcete prohlédnout celou zprávu, můžete kliknout na zdrojový odkaz níže a věříme, že do budoucna by společnost Google měla diverzifikovat svůj dodavatelský řetězec, aby snížila své celkové náklady na jedno zařízení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno