Vzrušení z řady Galaxy S23 je stále velké, ale svět mobilních technologií nikdy nespí a nic nekončí aktuálním vydáním, bez ohledu na to, jak velkolepé je či nikoliv.

Další velké představení Samsungu v tomto roce se očekává na léto, kdy společnost představí nadcházející Galaxy Z Flip 5 a Galaxy Z Fold 5. A již se objevují první informace o tom, jaká by tato zařízení měla být.

Nejnovější informace, které unikají online, jsou o kapacitách uložišť, se kterými budou Z Flip 5 a Z Fold 5 uvedeny do prodeje. Bohužel nic moc překvapivého se nestane. Stejně jako u jejich předchůdců bude větší Z Fold 5 k dispozici s 256 GB, 512 GB a 1 TB úložištěm, zatímco kupující si budou moci vybrat mezi 128 GB, 256 GB nebo 512 GB u Z Flip 5.

Rozdíl je tentokrát v tom, že všechny možnosti úložiště budou dodávány s čipy UFS 4.0. Jedinou výjimkou jsou modely 128 GB, které zůstanou u UFS 3.1, jako tomu bylo v posledních několika letech. Nemůžeme říci, že bychom byli překvapeni rozhodnutím společnosti Samsung ponechat k dispozici 128GB variantu, protože jedním z hlavních cílů Z Flip je být vstupní branou pro další potenciální uživatele skládacích zařízení. Čím levnější to bude, tím více lidí bude mít pocit, že to stojí za zkoušku.

Naštěstí Samsung je poměrně velkorysí při uvádění nových zařízení na trh a své předobjednávky často velmi zvýhodňuje, podobně jako tomu bylo u Galaxy S23, kdy zákazníci získali dvojnásobnou kapacitu uložiště zcela zdarma. Vzhledem k faktu, jak rychle byla nejvyšší varianta Galaxy S 23 Ultra vyprodaná, nevidíme důvod, proč by to společnost nemohla zopakovat i u nadcházejících Galaxy Z Fold / Flip 5.

Není však jasné, zda ceny nadcházejících skládacích zařízení zůstanou na stejné úrovni jako v loňském roce, nebo budou zvýšeny kvůli problémům s nedostatkem čipů, které v současnosti trápí technologický svět.

Jakmile se objeví další informace, budeme vás o tom informovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno