Qualcomm představil solidní vylepšení Snapdragonu 8 Gen 2 a očekává se, že tyto vlastnosti budou vylepšeny u Snapdragonu 8 Gen 3.

Nyní máme nějaké informace týkající se rychlosti taktů Cortex-X4 a je to slušný skok ve srovnání s Cortex-X3.

Jedním z největších důvodů skokového nárůstu výkonu Snapdragonu 8 Gen 2 bylo, že Qualcomm přešel na jiný cluster CPU. Přestože společnost zůstala u jednoho jádra Cortex-X3, zvýšil počet výkonových jader na čtyři a zároveň snížil účinnost jader na tři. Podle RGcloudS zůstane tato konfigurace stejná pro Snapdragon 8 Gen 3, ale očekává se, že Cortex-X4 poběží na 3,70 GHz.

To má za následek 15procentní zvýšení taktu ve srovnání s frekvencí 3,20 GHz Cortex-X3 Snapdragonu 8 Gen 2. Není však jasné, zda Snapdragon 8 Gen 3 pro Galaxy poběží na stejné frekvenci 3,70 GHz nebo zda Qualcomm a Samsung plánují pro rodinu Galaxy S24 něco jiného. Také jsme nevzali v úvahu rychlosti zbývajících sedmi jader, protože to hodně přispěje k vícejádrovému výkonu.

Na Twitteru je RGcloudS přesvědčen, že Snapdragon 8 Gen 3 pro Galaxy porazí A17 Bionic, alespoň papírově. Již dříve však uvedl, že nadcházející vlajková loď SoC společnosti Qualcomm by mohla zaznamenat nejvyšší jednojádrový výkon pro jakýkoli smartphone SoC, což by znamenalo, že by efektivně porazil A17 Bionic.

Unikl předchozí technický vzorek Snapdragon 8 Gen 3, aby poskytl výkon, který vzal korunu A16 Bionic, ale skutečné výsledky se pravděpodobně budou výrazně lišit, takže i když se máme na co těšit, je tu stále mnoho věcí, které se mohou změnit. Jednou z oblastí, kde se očekává, že A17 Bionic bude kralovat, je účinnost. Vzhledem k tomu, že Apple zajistil 3nm dodávku TSMC, Qualcomm pravděpodobně zůstane u 4nm, což je stejný proces, jaký se používá při hromadné výrobě Snapdragonu 8 Gen 2.

Zvýšení taktu Cortex-X4 na 3,70 GHz by mohlo výrazně zvýšit spotřebu energie Snapdragon 8 Gen 3, což by vedlo ke kratší životnosti baterie a vyšším teplotám. Jak to Qualcomm hodlá obejít, ukáže jen čas a jako vždy se o tyto informace s vámi rádi podělíme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno