Jednou z nejlepších funkcí Samsung Galaxy S23 Ultra je jeho vestavěné pero S Pen, ale někteří uživatelé hlásí, že stylus se neustále odpojuje.

Řada Galaxy S pohltila řadu Galaxy Note zaměřenou na produktivitu a pero S Pen je nyní definujícím prvkem této řady. Uživatelé však nejsou rádi, že to nefunguje tak, jak by mělo.
Pero S Pen nezůstane připojeno k Galaxy S23 Ultra podle stížností na Redditukomunitních stránkách Samsung a Twitteru. Když je stylus vyjmut z telefonu, uživatelé obdrží upozornění, že je odpojen, a vyzve je, aby jej zasunuli zpět do úložného slotu. Pár uživatelů uvedlo, že stylus se k jejich telefonu vůbec nepřipojí.
Když chci pero S-pen použít a vyndat, vždy vyjede odpojené a oznámí „reconnecting“. Asi po 30s to vzdá a hlásí odpojeno. Musím ho vložit zpět a nechat ho připojit, a pak se připojí a zůstane připojený, když ho vyndám. Zůstane připojený na několik dalších pokusů, ale po chvíli, pokud ho chci použít a vyjmout, se stane to samé. Zkoušel jsem resetovat S-pen, ale nic to neudělalo. Má někdo jiný podobný problém?” Uživatel Reddit Ardenator97
Stejný přesný problém, připojuje se jen asi z 25%“, hlásí další uživatel a takto bychom mohli pokračovat vesele dál.

Bylo navrženo několik řešení, jak problém s připojením obejít. Jedna oprava, která, jak se zdá, funguje pro většinu lidí, je povolení přepínače „nechat S Pen připojeno“. To lze nalézt tak, že přejdete do Nastavení, přejdete na Pokročilé funkce a poté klepnete na S Pen. To bude spotřebovávat více baterie, i když dopad pravděpodobně nebude velký.

Můžete také zkusit resetovat S Pen otevřením Nastavení, výběrem Pokročilé funkce, přechodem na S Pen a klepnutím na tři svislé tečky nahoře. Zdá se, že tato oprava funguje pouze dočasně, což znamená, že problémy s připojením se mohou po několika hodinách znovu objevit.

Naštěstí S Pen funguje, i když není připojeno, ale pro pokročilé funkce je vyžadováno připojení Bluetooth.

Pravděpodobně se jedná o softwarový problém, a protože online fóra se plní stížnostmi na problém, Samsung jej pravděpodobně brzy vyřeší.

Neuplynul ani měsíc od vydání Galaxy S23 Ultra a již bylo hlášeno několik nepříjemných chyb. Galaxy S23 Ultra byl dobře přijat kupujícími i recenzenty a podobné problémy pravděpodobně nezabrání tomu, aby se stal jedním z nejlepších telefonů roku 2023.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno