V roce 2022 se prodalo 14,2 milionu skládacích telefonů a 80% z nich byly zařízení společnosti Samsung.

Naproti tomu v roce 2021 bylo dodáno 8 milionů skládacích telefonů, přičemž Samsung tvořil 87 procent trhu. Společnost neustále ztrácí podíl na trhu ve prospěch čínských rivalů, a pokud lze věřit informacím o novém Galaxy Z Fold 5, tak se Samsung moc nesnaží, aby si udržel své dominantní postavení na trhu.

Zdá se stále pravděpodobnější, že Galaxy Z Fold 5 bude v podstatě Fold 4 s novým čipem a novou strukturou pantů. Říká se, že zařízení má stejný vnitřní 7,6 palcový displej a 6,2 palcovou vnější obrazovku jako jeho předchůdce, i když může být o něco vyšší a méně široké. Nedávná informace uvedla, že Samsung opustil plány na začlenění vyhrazeného slotu pro slot S Pen kvůli technologickým překážkám.
Jedna z informací také říkala, že Galaxy Z Fold 5 bude mít 108MP fotoaparát, ale uctívaný leaker Ice Universe tuto informaci mírnil.
Říká, že Galaxy Z Fold 5 bude používat stejný fotoaparát jako Fold 4, což znamená, že můžeme očekávat, že bude mít 50MP hlavní fotoaparát. Ice vysvětluje, že pro Samsung není možné používat fotoaparát, jako je snímač ISOCELL HP2 200MP Galaxy S23 Ultra, pravděpodobně proto, že snímač 1/1,3 palce je pro skládací telefon příliš velký.
Snímač ISOCELL GN3 50MP má úhlopříčku 1/1,57 palce, díky čemuž je vhodnější pro ohebné telefony, protože potřebují mít tenčí profil než běžné telefony.
Dřívější zpráva od nezřízeného zdroje uváděla, že telefon by mohl vyměnit 10MP 3x teleobjektiv za 64MP teleobjektiv s 2x optickým zoomem. Tato fáma nebyla podložena žádným důvěryhodným zdrojem.
Za 1799,99 $ je Galaxy Z Fold 4 velmi drahé zařízení, takže je přirozené očekávat fotoaparát na úrovni vlajkové lodi, a přestože jsou fotoaparáty slušné, nejsou na stejné úrovni jako špičkové telefony s fotoaparátem, jako je Samsung Galaxy S23 Ultra, Apple iPhone 14 Pro Max a Google Pixel 7 Pro.
Takže i když 50MP senzor nemusí být pro zaryté fanoušky Samsungu mezníkem, zejména s ohledem na to, že Fold 5 se pravděpodobně bude chlubit čipem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 a novým kapkovým pantem pro minimální ohyb obrazovky, mohlo by to některé kupující přimět k přechodu na aktuální a chystaná zařízení s lepšími specifikacemi fotoaparátu, jako je zvěstovaný Google Pixel FoldHonor Magic Vs.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno