Uživatelé Androidu mají dnes důvod k radosti, protože Google spustil Beta program Android 14.

Uživatelé pixelů s Pixel 4a (5G), Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7 a Pixel 7 Pro si mohou nainstalovat aktualizaci Android 14 Beta 1 s některými upozorněními, ke kterým se dostaneme. Nejprve vám musíme připomenout, že první aktualizace bude extrémně nestabilní, takže pokud používáte Pixel jako každodenní zařízení, měli byste počkat, až Android 14 dosáhne větší stability, což bude za několik měsíců.

Kromě toho, pokud jste aktuálně přihlášeni k odběru programu Android 13 QPR3 Beta, můžete přejít na program Android 14 Beta, aniž byste museli telefon vymazat. S budoucími verzemi však přechod z programu QPR3 Beta na program Android 14 Beta může vyžadovat odstranění všech dat z vašeho Pixelu. Chcete-li se připojit k programu Android 14 Beta, přejděte na stránku google.com/android/beta nebo klepněte na tento odkaz. Poté stiskněte tlačítko „Zobrazit vaše způsobilá zařízení“.

Uvidíte malou fotku svého zařízení Pixel. Pod ním je pole s nápisem Opt in. Klikněte na něj a obdržíte aktualizaci k instalaci, která obsahuje Android 14 Beta 1. Po přihlášení přejděte do Nastavení > Systém > Aktualizace systému a postupujte podle pokynů. Pokud jste členem programu QPR3 Beta, musíte se nejprve odhlásit z tohoto programu. Pokud se odhlásíte z programu QPR3 Beta a okamžitě se přihlásíte do programu Android 14 Beta, nebudete muset své zařízení vymazat pouze s prvním vydáním bety.
Mezi nové funkce na Androidu 14 patří prediktivní gesto zpět, které vám poskytne náhled, kde skončíte, když dokončíte gesto zpět. Součástí prostředí Androidu 14 je také nová tabulka sdílení s akcemi aplikace v horní části obrazovky. Znovu vás však varujeme, že některé aplikace nemusí fungovat, výdrž baterie bude problematická a vyskytnou se některé další problémy, které možná nebudete chtít řešit, pokud se právě teď připojíte k programu Android 14 Beta.
Finální veřejná verze Androidu 14 bude pravděpodobně vydána v srpnu, takže mějte na paměti, že jakmile se připojíte k programu Android 14 Beta, nebudete jej moci ukončit bez vymazání dat, dokud nebude k dispozici veřejná verze od společnosti Google.
O Androidu 14 bychom se měli dozvědět mnohem více 10. května, kdy Google uspořádá vývojářskou konferenci I/O 2023.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno