Počínaje dneškem mohou majitelky hodinek Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro monitorovat svůj menstruační cyklus ve spánku pomocí teplotního senzoru.

Společnost Samsung Electronics oznámila, že součástí funkce Cycle Tracking (sledování menstruačního cyklu) bude nadále i měření teploty pokožky. Uživatelky hodinek Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro tak mohou pohodlně získat podstatně podrobnější informace o svém menstruačním cyklu a celkovém zdraví. Ode dneška bude funkce postupně k dispozici prostřednictvím aktualizací aplikace Samsung Health v Koreji, ve Spojených státech a ve 30 zemích v Evropě, včetně České republiky a Slovenska.

„Holistický přístup Samsungu ke zdraví a tělesné i duševní pohodě se odráží i v inovacích našich senzorů, což má za následek lepší a podrobnější informace o zdraví uživatelek,“ prohlásil Hon Pak, viceprezident a ředitel oddělení pro digitální zdravotnická řešení v mobilní divizi Samsung Electronics. „Nový infračervený teplotní senzor na hodinkách řady Galaxy Watch5 rozšiřuje naši nabídku zdravotních aplikací a řešení a nabízí další způsoby, jak pohodlně monitorovat zdravotní stav uživatelek.“

Přečti si  Uniklý snímek obrazovky First One UI 6.0 ukazuje velmi malou změnu uživatelského rozhraní

Uživatelky ve snaze odhadnout čas příští periody často využívají měření bazální tělesné teploty, která se řídí podle menstruační fáze. Bazální teplotu je zapotřebí změřit okamžitě po probuzení před jakoukoli fyzickou aktivitou nebo předtím, než na ženu začnou působit jakékoli vlivy okolí. Kvůli přesným výsledkům je teplotu nutno měřit ihned po probuzení každé ráno, což někdy nemusí být vhodné a žena na to může zapomenout. Díky nové funkci hodinek Galaxy Watch5 ovšem k měření dochází automaticky a tím pádem je vše snazší a pohodlnější.

 

Funkce Cycle Tracking pochází z dílny společnosti Natural Cycles. Díky senzorům Samsung se do aplikace zapisují změny teploty pokožky, což je spolehlivý údaj pro odhad bazální teploty. Měření probíhá na zápěstí ještě ve spánku. Hodinky řady Galaxy Watch5 k přesnějšímu měření využívají infračervenou technologii, která funguje spolehlivě i při změně okolních podmínek. Funkce Cycle Tracking tak pomáhá uživatelkám odhadnout jak ovulaci, tak přesnější datum příští menstruace.

Přečti si  ChatGPT se v App Store těší téměř půl milionu stažení za méně než týden

 

Funkce Cycle Tracking se aktivuje v aplikaci Samsung Health. Do kalendáře je nutno zadat informace o poslední periodě a pak si v nastavení aktivovat predikci teploty na základě teploty kůže. Hodnoty naměřené v uplynulém měsíci se zobrazí coby graf, uživatelky na něm vidí jak datum menstruace, tak i odhadované datum ovulace a tzv. plodné dny. Všechna data jsou šifrovaná a bezpečně se ukládají přímo v zařízení majitelky, takže citlivé informace nejsou nijak ohrožené.

 

Aplikace rovněž vyhodnocuje informace o zdravotním a fyzickém stavu, které do něj uživatelky zadávají, a může nabídnout cenné informace a rady, například jak si rozvrhnout den, aby v něm zbýval čas na odpočinek nebo cvičení kvůli zmírnění menstruačních bolestí. Kromě toho aplikace Samsung Health nabízí i další užitečný obsah důležitý pro zdraví v širším smyslu, např. řízený strečink či kurzy meditace za účelem zmírnění stresu a zkvalitnění spánku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno