Huawei porušil tradici posledních pár let tím, že vydal pouze jeden vlajkový telefon v roce 2021 a další až v roce 2022. Dříve Huawei začínal každý rok uváděním svých telefonů řady P pro nadšence do fotografií a rok uzavíral technologicky vyspělou řadou Mate.

Ale kvůli americkým omezením uvaleným na Huawei společnost vydala řadu P50 v roce 2021 a minulý rok získala vysoké známky v Číně, kde velká poptávka uvítala řadu Huawei Mate 50.
V letošním roce společnost Huawei již vydala modely P60 a zpráva MyDrivers naznačuje, že řada Mate 60 bude k dispozici ke koupi během třetího čtvrtletí. Očekává se, že telefony Mate 60 budou poháněny upravenou verzí čipové sady Snapdragon 8 Gen 2, která nebude pracovat se signály 5G. To je srovnatelné se Snapdragonem 8+ Gen 1 SoC, který se nachází uvnitř modelů Huawei P60. Ten byl také upraven tak, aby nepodporoval konektivitu 5G.
Počínaje loňským Mate 50 Pro a pokračující letošními modely P60 a P60 Pro zahrnul Huawei proměnnou clonu pro primární fotoaparáty. Clonu mohl uživatel měnit v 10 pozicích mezi f/1,4 až f/4. Nebo lze povolit nastavení Auto, které umožní telefonu rozhodnout co bude nejlepší. Druhá generace této funkce je údajně plánována pro zahrnutí do řady Mate 60.

 

Přečti si  WhatsApp vám brzy umožní vybrat si uživatelské jméno, abyste mohli své telefonní číslo uchovat v soukromí

Bude mít řada Mate 60 nainstalovaný HarmonyOS 3.1 jako řada P60? Nebo bude mít společnost do té doby HarmonyOS 3.2? Měli bychom vidět modely Mate 60, které nabízejí satelitní konektivitu v Číně s uživateli schopnými odesílat a přijímat textové zprávy v oblastech bez mobilního signálu. Loňský Mate 50 Pro představil nouzový režim vybité baterie, který s výdrží baterie 1 % stále umožňuje uživatelům telefonovat až 12 minut nebo mít zařízení tři hodiny v pohotovostním režimu. Návrat této funkce bychom měli vidět v roce 2023.

Mate 50 Pro také představil sklo Kunlun od Huawei, které je navrženo tak, aby chránilo obrazovku před poškrábáním a pády. Loňská vlajková loď (a letošní telefony P60) od Huawei také obsahovala vlastní fotografickou platformu XMAGE výrobce poté, co vypršelo její partnerství s optickou firmou Leica. Mate 50 Pro také nabízel voděodolnost do 6 metrů.
Řada Mate 50 dokázala, že Huawei stále umí stavět vlajkové lodě a řada P60 této představě sekundovala. Nyní se fanoušci společnosti mohou těšit na tradičně nejinovativnější a nejpokročilejší telefon roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno