Chytrá domácnost a bezpečnost jdou ruku v ruce a společnost TP-Link je jednou z těch, které mají na trhu bezpočet chytrých řešení, která se navzájem doplňují. Jedním z takových řešení je i inteligentní kamerový systém Tapo C420S2.

Tento balíček venkovních domácích bezpečnostních kamer nabízí 2K video, silnou kompatibilitu se zařízeními třetích stran), barevné noční vidění, vestavěný reflektor, všestranné možnosti úložiště, inteligentní upozornění a hlasové ovládání. Musíte je nastavit pomocí rozbočovače, který je součástí balení, přičemž samotné kamery fungují zcela bezdrátově.

 

Klíčové vlastnosti:

 • Sada 2 kamer
 • 2K QHD rozlišení (C420S2)
 • Plnobarevné noční vidění (C420S2)
 • AI detekce a chytré notifikace v reálném čase
 • Světelný a zvukový alarm
 • Obousměrná komunikace
 • Flexibilní úložiště – cloud Tapo Care nebo microSD s kapacitou až 256 GB v hubu Tapo H200
 • Snadná instalace
 • Odolnost proti vodě a prachu
 • Výdrž baterie až 180 dní
 • Tapo H200 v ceně balení

Pokud jde o nejlepší domácí bezpečnostní kamery, TP-Link není značka, která se vám hned vybaví. Ovšem po delším testování můžete na tento set rychle změnit názor, i když bezdrátová technologie má svá určitá omezení.

Za cca. 5.500,- Kč získáte dvě kamery, které nahrávají v rozlišení až 2K, mají možnost místního úložiště a výdrž baterie až 180 dní. (1/2) roku. Propojovací rozbočovač, který nabízí dosah až 18 metrů, dvě baterie, dva montážní držáky s montážním hardwarem a šablonami, USB nabíječku a kabel, LAN kabel, napájecí adaptér pro rozbočovač.

Vzhled

Tapo C420S2 jsou válcové kamery, kde na jednom konci je kamera, 850 nm IR LED s dosahem až 15 metrů, senzor okolního světla, senzor pohybu, mikrofon, dvě infračervené (IR) LED a stavová LED.

Na opačném konci je kryt , který se odklopí a odhalí prostor pro baterii a tlačítko reset/synchronizace. Baterii můžete vyjmout a nabít ji pomocí přiloženého kabelu microUSB, nebo můžete odstranit malou gumovou krytku a nabít ji přímo v kameře. Výrobce udává životnost baterie až 180 dní, ovšem ta se může měnit v závislosti na venkovních teplotách.

Součástí balení s kamerami je rozbočovač Tapo H200 o rozměrech 7x7x3 cm, který budete muset použít k připojení kamer k internetu. Hub potřebuje napájení a ethernetové připojení.

V krabici je také vše, co budete potřebovat k montáži kamer a to jak do exteriéru, tak i interiéru. Držák je velmi šikovně řešen a díky jeho tvaru lze kameru například v interiéru položit na poličku, nebo knihovnu a její pozici dle potřeby snadno měnit.

Kontrolka připojení svítí červeně během spouštění, když je kamera připravena na párování bliká červeně a zeleně, během procesu párování zeleně pulsuje, když je kamera spárovaná s hubem svítí nepřerušovaně oranžově, a zeleně, když je kamera aktivní s cloudovým uložištěm.

Přečti si  RECENZE: Genesis Neon 750 RGB – Slušný poměr cena / výkon

Obraz

Tapo C420S2 dokáže zachytit obraz v rozlišení až 2K (2560 x 1440) rychlostí až 20 snímků za sekundu s pozorovacím úhlem 113 stupňů. Kvalitu vide však můžete měnit od 720p po 2K, nebo nechat kameru aby sama automaticky přepínala mezi rozlišeními. Kromě kvality videa můžete také měnit snímkovou frekvenci. Vaše možnosti jsou 15 snímků za sekundu nebo 20 snímků za sekundu. Aplikace Tapo poznamenává, že výběr 20 snímků za sekundu může mít vliv na výdrž baterie. Toto varování se objeví i v okamžiku, kdy přepnete z automatického nebo 720p videa na 2K.

Je to věc osobních preferencí, ale osobně bych volil nejvyšší možnou kvalitu a počet snímků, pro co nejdetailnější záznam, který by mohl pomoci k odhalení a dopadení případného pachatele. Jedinou nevýhodou tak je, že budete muset baterie nabíjet o něco častěji.

S tím se pojí další trochu nepříjemný fakt, a to, že kamery si budete muset nainstalovat na nějaké pro vás dobře dostupné místo, například vedle okna v patře, abyste se dobře dostali k baterii. Bohužel není možné kameru mít trvale připojenou ke zdroji elektrické energie. Vzhledem k tomu, že obě kamery C420S2 jsou napájeny bateriemi, nebudete moci po aktivaci místního úložiště zaznamenávat nepřetržité video.

Pokud jde o kvalitu obrazu, kterou Tapo C420S2 produkuje, potom si v tomto směru není za denního světla opravdu nač stěžovat, obraz je pěkně ostrý a plný detailů, přičemž viditelnost je na opravdu velkou vzdálenost.

Kamery mě osobně také velmi mile překvapili v noci a to jak s LED přísvitem a díky tomu barevným záznamem, tak i jen za pomoci jen čistě IR nočního vidění, kde byla viditelnost na mnohem větší vzdálenost než u mých Home Guard kamer, které mám nainstalovány.

Detekce pohybu

S předplatným Tapo Care vás C420S2 upozorní na detekovaný pohyb a když jsou detekováni lidé, domácí zvířata nebo vozidla. Můžete vypnout kteroukoli z těchto konkrétních kategorií, přičemž vás kamera upozorní pouze na lidi a domácí mazlíčky, ale ne například na vozidla. Můžete upravit nastavení citlivosti v aplikaci Tapo pro detekci pohybu a dokonce rozšířit rozsah, který kamera aktivně sleduje, než se spustí správné upozornění. Během mého testování jsem nezaznamenal žádné chybné upozornění na pohyb z žádné nainstalované kamery.

Přečti si  Hledáte chytré a přitom elegantní hodinky za rozumnou cenu? Potom pro vás máme představení 3 zajímavých variant
Zdroj: TP-Link

 

Funkce Camera Alarm, je-li aktivována, tak kamery spustí sirénu a zabliká reflektorem, aby upoutal pozornost. Alarm můžete naplánovat tak, aby byl aktivní ve dne, v noci, nebo si nastavit vlastní rozvrh. Světla nejsou příliš jasná, nabízí dostatek světla na to, aby bylo cokoli v okruhu několika metrů dobře vidět.

Uložiště

TP-Link vám nabízí dvě možnosti ukládání videa: cloud a místní. Pro cloudové úložiště se budete muset přihlásit k předplatnému Tapo Care, které stojí 85 Kč měsíčně za jednu kameru, nebo 159 Kč za dvě. Můžete zaplatit na rok předem a získat tak dva měsíce služby zdarma. Kromě 30 dnů neomezeného cloudového úložiště pro zachycené události vám Tapo Care také poskytuje detekci AI pro lidi, domácí mazlíčky a vozidla, programovatelné zóny soukromí a bohatá upozornění, která obsahují miniaturu, když je detekován pohyb nebo událost. Při prvním nastavení kamer získáte 30denní zkušební verzi služby.

Bez Tapo Care můžete stále živě streamovat zdroj z kamery, dostávat okamžitá upozornění na pohyb, obousměrný zvuk, nastavovat zóny aktivity a používat funkci místního úložiště.

Když už mluvíme o místním úložišti, budete muset do přiloženého hubu vložit kartu microSD o velikosti až 256 GB. V tomto ohledu bych velmi ocenil, kdyby hub měl možnost připojení externího disku, protože si nejsem jist že se svoleným rozlišením je 256 GB microSD tou pravou volbou.

Celkové hodnocení

Za cenu okolo 5.500,- Kč je sada TP-Link Tapo C420S2 se dvěma voděodolnými kamerami v balení je velmi zajímavou volbou jako základ pro monitorování dění kolem vašeho domu, kanceláře nebo garáže. Kvalita videa 2K je ostrá a to jak ve dne, tak i v noci a za zhoršeného počasí. Jedinou nevýhodou může být nutnost dobíjení baterií, k čemuž je třeba přizpůsobit instalaci kamer a také uložiště v podobě microSD, pokud nechte své bezpečí spojovat s dalšími měsíčnými výdaji.

PŘEHLED RECENZE
TP-Link Tapo C420S2
80 %
Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut
recenze-tp-link-tapo-c420s2-inteligentni-bezdratovy-bezpecnostni-system<font size="3">TP-Link Tapo C420S2 se dvěma bezdrátovými voděodolnými kamerami v balení je velmi zajímavou volbou jako základ pro monitorování zahrad, garáží, přístupových cest i kanceláří. Kvalita obrazu v rozlišení 2K je vysoká a to ve dne i v noci. Nevýhodou je nutnost dobíjení akumulátorů a s tím spojené omezení při instalaci. </b> </font> + Kvalita obrazu<br/> + Barevné noční vidění<br/> + Funkce alarmu<br/> - Chybí možnost záznamu 24/7<br/> - Pro detekci osob a zvířat je vyžadováno předplatné<br/> - Instalace musí být provedena s ohledem na potřebu dobíjení akumulátorů<br/> </b> </font>

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno