Společnost Google včera uznala za vhodné oznámit svůj nejnovější smartphone Pixel Fold, který přichází s velkým množstvím funkcí.

Zařízení bude přímo konkurovat Galaxy Z Fold 4. I když existují určité podobnosti, pokud jde o design, společnost se postarala o to, aby uživatelé získali zcela nový zážitek, když byla před několika dny oficiálně oznámena její skládací vlajková loď.

Pokud jde o design, Google Pixel Fold má design ve stylu knihy, který je poměrně kratší, ale širší než jsme zvyklí u řady Galaxy Z Fold. Zařízení je vybaveno stejným lesklým panelem fotoaparátu na zadní straně jako Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Zadní strana Pixel Fold je chráněna skleněným panelem, který umožňuje bezdrátové nabíjení. Celkově se zařízení vyznačuje docela elegantním designem. Vpředu dostanete menší 5,8palcový krycí displej a po rozložení zařízení se vnitřní displej natáhne na úhlopříčku 7,69 palce. Oba panely podporují panel s obnovovací frekvencí 120 Hz, což znamená, že obsah a prvky uživatelského rozhraní budou velmi plynulé.

Pixel Fold je odolný proti prachu a vodě IP68, a to je velké plus

Zdroj: Google

Pokud jde o vnitřnosti, Google Pixel Fold je poháněn vlastním čipem Tensor G2 společnosti Google. Dříve bylo oznámeno, že zařízení přijde s Tensor G3, ale společnost se rozhodla držet G2, což znamená, že toto zařízení rozhodně neporazí nadcházející Galaxy Z Fold 5, který bude pravděpodobně poháněn Snapdragon 8 Gen 2. Zařízení bude k dispozici ve dvou variantách úložišť, 256 GB a 512 GB, ve spojení s 12 GB LPDDR5 RAM. Čip Tensor G2 je také spárován s čipem Titan M2 společnosti pro lepší zabezpečení.

Zdroj: Google

Co se fotoaparátu týče, tak zde Pixel Fold nabízí trojitý zadní fotoaparát s hlavním fotoaparátem s rozlišením 48 MP. Zařízení dále obsahuje 10,8MP teleobjektiv, který je schopen 5x optického zoomu a 20x digitálního zoomu. A konečně, zařízení je také dodáváno s ultraširokoúhlým objektivem, který dokáže fotografovat v maximálním rozlišení 10,8 MP. Telefony Pixel jsou vybaveny jedním z nejlepších fotoaparátů na smartphonu.

Nicméně na závěry je příliš brzy a počkáme si na testy, které vynesou konečný verdikt. Na přední straně je zařízení vybaveno 9,5MP fotoaparátem pro selfie, zatímco vnitřní fotoaparát je 8MP. Pokud jde o cenu a dostupnost, tak základní mode Pixel Fold startuje s tučnou cenou 1 799 $. Pro zájemce o tento model mějte na paměti, že bude omezen na několik trhů a regionů, jako jsou USA, Velká Británie, Japonsko a Německo.

Předobjednávky začínají dnes v Google Store, přičemž dostupné povrchové úpravy jsou Obsidian a Porcelain. Cena 512GB verze je 1 919 $. Zákazníci, kteří si Pixel Fold předobjednají, dostanou zdarma Pixel Watch v hodnotě 349 dolarů, přičemž objednávky budou lidem chodit od 27. června.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno