Apple podle interních dokumentů a různých anonymních úniků zcela zakázal používání jakýchkoli velkých AI modelů, jako je ChatGPT, Bard a další, mezi zaměstnanci. Navzdory tomu, že App Store oficiálně přináší ChatGPT na iPhone, existují určitá opatření, která společnost údajně přijímá, aby se zabránilo úniku informací.

ChatGPT byl svědkem raketového nástupu popularity, takže nebude překvapením, že zaměstnanci společnosti Apple jej také využívají. Z obavy, že ze softwaru mohou uniknout citlivá data, bylo používání programu technologickým gigantem zakázáno, jak uvádí The Wall Street Journal, přičemž další informace uvádí, že Apple pracuje na vlastní verzi chatbota. Abychom vám připomněli, chyba, která byla odhalena v březnu umožnila uživatelům vidět historii chatu ostatních uživatelů ChatGPT. Naštěstí ChatGPT přidal možnost, která uživatelům umožňuje vypnout historii chatu a nepřispívat k tréninku AI.

Stejně jako Apple, i Samsung zakázal používání ChatGPT ze stejného důvodu a údajně se také snažil vydat vlastní řešení. Ve zprávě bohužel nebyly uvedeny žádné další podrobnosti týkající se plánů společnosti Apple, i když jsme často slyšeli o několika produktech, na kterých společnost a její tým pracují za zavřenými dveřmi, otázkou je, zda se kdy dostanou k veřejnosti. Bylo jen otázkou času, kdy Apple naskočí do rozjetého AI vlaku,  a stejně jako v případě Googlu očekáváme nějaké oznámení na WWDC.

Není překvapení slyšet o tom, že Apple pracuje na své vlastní verzi ChatGPT, protože technologický gigant z Cupertina byl prvním, kdo v roce 2011 odhalil Siri, inteligentního hlasového asistenta. Bohužel je nyní společnost v AI závodě dost pozadu, což nás nutí přemýšlet o tom, co vymyslela, aby se vyrovnala s touto ztrátou. Vzhledem k tomu, že Apple v minulosti čekal na dozrání konkrétních technologií, věříme, že tentokrát to nebude trvat tak dlouho, jinak společnosti ujede vlak před nosem.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno