Dnes Google začal uvádět Android 14 Beta 3 pro Pixel. To je velký problém, protože aktualizace konečně dosáhla stability platformy, což znamená, že jdeme správným směrem.

Stejně jako u všech aktualizací přidal Google do aktualizace řadu malých i velkých změn a všechny pro vás máme v tomto článku.

9to5Google se podařilo aktualizaci otestovat a my máme seznam změn, které se nacházejí v nejnovější verzi Android 14 Beta 3. Pokud si chcete aktualizaci stáhnout, můžete tak učinit. Opět se jedná o možná nejstabilnější beta aktualizaci, kterou můžete vyzkoušet.

Co je tedy nového v Androidu 14 Beta 3? Google přidal řadu nových přírůstků, takže se na ně můžete podívat níže. Je však třeba poznamenat, že tyto nové přírůstky a všechny předchozí přírůstky se vztahují pouze na sériový Android a vzhledy třetích stran, jako je One UI 6.0, budou mít různé vlastní novinky nebo nebudou mít vůbec žádné.

1. Android 14 Beta 3 přináší nový indikátor nabíjení

Android 14 Beta 3 přináší nový indikátor nabíjení ve tvaru pilulky pro telefony Pixel. Indikátor se objeví pokaždé, když připojíte nabíječku, zobrazí aktuální procento baterie a vrátí se do normálu. Zdroj zmínil, že procenta skutečně uvidíte, i když je máte ve stavovém řádku zakázáno. To by se však ve finální verzi mohlo změnit. Tady je, jak to vypadá:

Zdroj: 9to5Google

2. Tématické ikony mají v sobě více barev

Motivy se staly hlavní součástí Androidu od doby, kdy vyšla Material You, a s Androidem 14 Beta 3 Google přidal do tematických ikon ještě více barev. Posouvání motivů na další úroveň. Upřímně se mi líbí, že mi One UI umožňuje používat vlastní ikony, protože z nějakého důvodu mi toto zbarvení nevyhovuje.

Zdroj: 9to5Google

3. Tlačítka náhledu snímku obrazovky jsou nyní více zaoblená

Další malou změnou v Androidu 14 Beta 3 je to, že tlačítka pro sdílení a úpravy obrazovky jsou nyní mírně zaoblená. Můžete tomu říkat zaoblený čtverec. Nejsem si jistý, jestli to pro mnoho lidí udělá velký problém, protože, upřímně, já bych si toho ani nevšiml.

Zdroj: 9to5Google

4. UpsideDownCake byl přejmenován na Android 14

Všichni víme, že Google miluje dezerty. Koneckonců, pojmenovat každou verzi jeho vlajkové lodi OS po dezertu je velmi samozřejmá věc, ne? Nicméně, na nějakou dobu, společnost začala používat tyto dezertní názvy jako kódové názvy, které lze nalézt v kódu operačního systému a ne něco, co uvidíte na frontendu. Android 14 Beta 3 se zbavuje UpsideDownCake a je nyní jednoduše známý jako Android 14.

Zdroj: 9to5Google

5. Android 14 usnadňuje navigaci gesty

Navigace gesty je součástí Androidu již nějakou dobu. Zatímco někteří lidé to již používají, mnoho lidí má potíže je zjistit. Naštěstí Google přidal jednoduchý návod k navigaci gesty, který vám s tím může pomoci. Stále můžete pokračovat a používat starý režim navigace se 3 tlačítky, ale pokud chcete něco jiného. ta možnost tam je.

Zdroj: 9to5Google

6. Jiné různé změny

Google také provedl řadu dalších různých změn v systému Android 14 Beta 3. Například přepínač pro „Zvuky dotyku“ se nyní nazývá „Zvuky klepnutí a kliknutí“. Můžete také vidět více přepínačů s motivem Material You a hodin a zkratek na obrazovce uzamčení a přizpůsobení jsou nyní ještě podrobnější, což vám umožní lépe vše ovládat.

V budoucnu můžete očekávat, že Google provede další změny na Androidu 14.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno