Podle zprávy z Mercury News čtrnáctileté zázračné dítě z Kalifornie brzy začne svou první práci na plný úvazek ve SpaceX. Kairan Quazi, nejmladší člověk, který za téměř dvě stě let promoval na Santa Clara University v Santa Claře v Kalifornii, svou promoci brzy zoficiální, a rozlétne ke hvězdám – doslova.

Zázračné dítě, vzácný příklad vysoké inteligence, by se mělo po dokončení studia informatiky a inženýrství na univerzitě připojit k divizi Starlink společnosti SpaceX.

Quaziho příběh je zcela typický pro zázračné dítě – děti s pozoruhodným pochopením složitých matematických schopností a schopností řešit problémy, které se dospělým často vyhýbají. Podle Mercury News začal KAiran svou vysokoškolskou cestu ve zralém věku devíti let, když většina jeho vrstevníků přemýšlela, jestli v životě není něco víc, než přijít na to, co je to kvocient. Nejprve se zapsal na komunitní vysokou školu a jednou z jeho prvních firemních rolí byl výzkumný spolupracovník ve výzkumné laboratoři umělé inteligence společnosti Intel Corporation. Umělá inteligence zaujímá přední místo v seznamu technologií, které využívají složité matematické a statistické modely k využití schopnosti existujících dat vytvářet nové poznatky.

Jak je tedy chytrý? No, podle jeho článku pro HuffPost z roku 2019 je s největší pravděpodobností chytřejší než vy a my. Jeho IQ je vyšší než u 99,9 % populace, což ho řadí mezi 11 milionů nejchytřejších lidí na světě z osmi miliard, které obývají planetu.

Jeho mysl má však určitá omezení. Například, zatímco se může naučit pokročilé koncepty bez obecně požadovaných předpokladů, jeho schopnost verbálně reprodukovat znalosti není tak daleko. Ve svém článku HuffPost z roku 2019 dětský génius vysvětlil:

Moji rodiče rádi říkají, že jsem si cestu na vysokou školu doslova vyšlapal „Khan Academy“. Ale jsou další oblasti, kde můj mozek stále má co dohánět, jako je psaní rukou, pravopis a psaní poznámek. Neučím se snadno cizí jazyky. Snažím se sám sebe vyzvat tím, že se učím bengálštinu od své rodiny a mandarínštinu od své velmi trpělivé lektorky paní. Prosím, přejte mi štěstí!

Vzhledem k tomu, že ještě oficiálně nedokončil vysokou školu, na sociálních sítích Kairana není výslovně uvedeno, že se chystá začít pracovat pro jedno z nejžádanějších a nejkonkurenceschopnějších pracovišť na světě. Intel ho kvůli věku musel oficiálně označit za výzkumného spolupracovníka místo stážisty. Nicméně, Kairanův twitterový účet má vedle detailů jeho práce emotikon rakety, takže se zdá, že se přinejmenším pracuje na tom aby zahájil svou další práci ve SpaceX.

Zde bude pracovat pro divizi Starlink společnosti SpaceX jako softwarový inženýr – a protože je příliš mladý na to, aby žil samostatně, přestěhuje se s mámou za svou prací do Washingtonu. Podle poskytovatele online náborových služeb Zippia je extrémně těžké dostat se do SpaceX. Ale to samozřejmě neplatí pro tak neobyčejného člověka jako Kairan. Zippia. Jinak pouze 0,2 % všech žadatelů, kteří se hlásí do SpaceX, se sem dostane.

SpaceX je také jedním z nejnáročnějších zaměstnavatelů na světě a zaměstnanci musí často pracovat více než osmdesát hodin týdně. Není jasné, zda dětský génius bude potřebovat stejný čas k vyřešení mnoha problémů ve své práci. Minimální zákonný pracovní věk ve státě Washington je 14 let a společnosti jsou ze zákona povinny identifikovat všechny nezletilé v pracovním poměru. Musí také získat povolení k drobné práci a povolení rodičů. Školní autorizační formulář je také potřebný pro osoby zapsané do školy. Nezletilí mohou pracovat osm hodin denně ráno v mimoškolním týdnu, ale za žádných okolností jim není povoleno pracovat v noci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno