Ultra širokopásmový (UWB) čip U1 společnosti Apple debutoval v iPhone 11 a po čtyřech generacích jedna zpráva tvrdí, že řada iPhone 15 bude obsahovat vylepšenou verzi tohoto čipu. Poté, co jsme byli svědky uvedení Apple Vision Pro, není vůbec překvapivé slyšet o této informaci.

Tato bezdrátová komunikační technologie krátkého dosahu bude nezbytná k urychlení přijetí prvního AR headsetu technologického giganta.

V návaznosti na tweet, který zveřejnil analytik Ming-Chi Kuo a hovořil o upgradu Wi-Fi 7 iPhonu 16, se dozvídáme, že ultra širokopásmový čip iPhonu 15 se posune z 16nm procesu na 7nm, takže již nyní bychom měli od tohoto čipu očekávat zlepšení účinnosti. To znamená, že nový čip UWB by mohl zvýšit výkon na delší vzdálenosti bez obětování životnosti baterie. Kuo poznamenává, že tento nový čip by měl vést ke zlepšení výkonu, takže pro modely iPhone 15 bude mnohem snazší komunikovat s jinými zařízeními, která také obsahují čip UWB, který může zahrnovat Apple Vision Pro.

Zpráva nezmiňuje jméno nového čipu UWB, ale máme pocit, že se bude jmenovat U2. Pro ty, kteří nevědí, Apple U1 je přítomen v mnoha produktech společnosti, jako je AirTag, Apple Watch Series 6 a vyšší, nabíjecí pouzdro AirPods Pro druhé generace, HomePod mini a další. Tento čip přináší do tabulky řadu doplňků, jako jsou funkce Find My, Precision Finding, AirDrop, Handoff a další.

Zatímco zpráva nezmiňuje, jak bude nový ultra širokopásmový čip interagovat s Apple Vision Pro, Kuo uvádí, že vylepšený ekosystém je jedním z klíčových faktorů úspěchu náhlavní soupravy AR, což signalizuje, že může mít podobný hardware. Bohužel, i když jsou obě zařízení vybavena ultra širokopásmovým čipem, neexistují žádné informace o tom, jak budou obě zařízení fungovat, když jsou ke každému připojena.

Víme, že pokud jde o dodavatelský řetězec, o JCET se říká, že je „back-end“ dodavatelem SiP a očekává se, že přechod z 16nm na 7nm přinese firmě zisky v rozmezí 10-20 procent. Pokud narazíme na nějaké další cenné aktualizace, budeme naše čtenáře informovat, takže zůstaňte naladěni.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno