O Galaxy Z Fold 5 se již hodně mluví a vzhledem k tomu, jak informace o zařízení unikají na internet, lze s jistotou říci, že budeme dostávat nové informace i od samotného výrobce. A právě nyní nám společnost poskytuje první hardwarové informace.

Info přichází od Ahmeda Qwaidera, který mluví o tom, že Galaxy Z Fold 5 bude vážit 253 gramů, tedy o 10 gramů méně než Galaxy Z Fold 4. Také tvrdí, že Flex Mode bude tentokrát lepší, a to o 29 %. Snapdragon 8 Gen 2 bude obsahovat vylepšení, přičemž CPU získá 19% posílení, GPU 25% a NPU 30%, takže určitě získáte něco, co je dobré. Displej telefonu bude mít 1 200 nitů, což upřímně není tak vysoké číslo jako u některých konkurenčních nebo dokonce vlastních zařízení Samsungu, ale vzhledem k tomu, že se jedná o skládací zařízení a ne o vlajkovou loď Galaxy S, věřím, že to můžeme přehlédnout. 

Qwaider také hovoří o tom, jak Galaxy Z Fold 5 nabídne konfiguraci fotoaparátu 50+12+10 megapixelů namísto dříve tvrzených 50+12+12 megapixelů, a samozřejmě budou k dispozici dvě selfie kamery, jedna s rozlišením 10 megapixelů a druhá s rozlišením 4 megapixely (pod displejem)

Galaxy Z Fold 5 a Galaxy Z Flip 5 jsou naplánovány na 27. července a budou vydány spolu s novými tablety a novými nositelnými zařízeními. I když Flip vypadá jako jednoznačný upgrade, nemohu totéž říci o Z Fold, protože to zatím nevypadá úplně dobře, zejména proto, že jsme nezaznamenali žádné změny v celkovém designu a Samsung se drží většinou osvědčených hardwarových možností. Jistě, telefon se bude prodávat, protože je v současnosti nejlepší skládacím zařízením na trhu, ale dlouho tomu tak nebude, protože se svými skládacími telefony začalo přicházet několik dalších konkurentů a dříve nebo později s tím Samsung bude nucen něco udělat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno