Poté, co se s aktualizací trochu pozdržel, začal Samsung konečně tlačit velkou červnovou aktualizaci na všechny telefony, které na ni čekaly. Jedna věc, které si lidé nevšimli, je, že společnost změnila nastavení nouzového SOS a nová změna zcela odstraňuje funkci, která by vám umožnila tuto funkci deaktivovat. 

Testoval jsem to na Galaxy S22 a neexistuje způsob, jak jej zakázat, a totéž lze říci o jiných telefonech, které obdržely aktualizaci.

Kromě možnosti nastavení vypnout lze Nouzové SOS nyní zapnout opakovaným pětinásobným stisknutím vypínače namísto třikrát v předchozích aktualizacích. To se děje tak, že nejnovější funkce je více v souladu s tím, jak funguje na vanilla Android. Nyní, pokud přistoupíte na svou nouzovou stránku SOS na Galaxy S22 nebo jiných telefonech, které obdržely nejnovější aktualizaci, uvidíte, že již nemáte možnost ji deaktivovat.

Takto vypadá nové nouzové SOS menu na Galaxy S22 Ultra po nedávné aktualizaci. Můžete se podívat, jak je nyní možnost deaktivovat nouzové SOS pryč.

Zdroj: WCCFtech

Nyní je to trochu znepokojivé z hlediska toho, že teprve včera jsme slyšeli o tom, jak policejní síly ve Spojeném království a dalších regionech začaly upozorňovat na tichá volání, která se uskutečňují prostřednictvím funkce Emergency SOS. Google zmínil, že informoval výrobce o vyřešení tohoto problému, ale zdá se, že Samsung neprovedl žádné změny. Pokud něco, společnost to zhoršila vzhledem k tomu, že tuto funkci nemůžete vůbec vypnout, a uživatelé Galaxy S22 nebo Galaxy S23 mohou skončit hovory o pomoc, které vůbec nechtěli uskutečnit.

Naštěstí existuje odpočítávání, takže se stále můžete volání zastavit, ale kromě toho tu tato funkce zůstane a nejsme si jisti, zda v budoucí aktualizaci přijde nějaká změna.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno