Jeden youtuber cestoval až do Austrálie, aby si koupil iPhone 15 Pro, za účelem poskytnout první test pádu zařízení na zem. Zatímco Apple uvádí, že šasi z titanové slitiny nejnovější vlajkové lodi je lehčí než nerezová ocel na iPhonu 14 Pro, jeho odolnost je sporná, jak sami brzy zjistíte.

S titanem jsou spojeny nové zaoblené hrany na iPhonu 15 Pro a Sam Kohl z AppleTrack ukazuje, proč to není nejodolnější materiál nebo design, který lze na telefonu mít. Kromě toho, že titan je náchylný k poškrábání, Kohl ukazuje, že nemůže dobře držet při pádu. iPhone 14 Pro je na tom výrazně lépe, protože nerez může fungovat jako tlumič nárazů, ale i tak má praskliny na celém jeho prémiovém šasi.

Několik testů pádů provedených na iPhone 15 Pro nakonec vedlo k úplnému selhání displeje, zatímco panel na iPhone 14 Pro stále fungoval. Abychom pochopili, proč se to děje, musíme se podívat na vlastnosti těchto dvou materiálů. Nerezová ocel má schopnost rozložit sílu nárazu při dopadu po celém rámu smartphonu, kdežto titan je tužší, takže se energie na místě dopadu nerozptyluje tak dobře jako u nerezu. Z toho vyplývá, že by si budoucí majitelé iPhone 15 Pro měli ke svému zařízení zakoupit nějaké pouzdro, které jejich zařízení ještě více ochrání.

Na konci testu byl celý kryt zadního fotoaparátu iPhonu 15 Pro nejen prasklý, ale oddělený od zbytku těla, zatímco fotoaparát iPhonu 14 Pro fungoval správně a displej také perfektně reagoval na dotykové vstupy. Kohl věří, že zakřivené okraje nejnovější vlajkové lodi jsou hlavním slabým místem, pokud jde o strukturální integritu iPhonu 15 Pro, takže určité vylepšení bude rozhodně prioritou společnosti Apple pro další uvedení na trh v příštím roce.

Naštěstí, pokud omylem upustíte nejprve přední část telefonu, Apple bude zákazníkům účtovat výrazně méně za opravy displeje a zadního skla. Tam, kde by si společnost účtovala 499 $ a 549 $ za opravy skleněné zadní části iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, stojí provedení stejných oprav na iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max pouze 169 $ a 199 $.

Doufejme, že Apple příští rok představí odolnější verzi titanu, když oficiálně oznámí iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max. Pokud se chcete podívat na celé video s pádovým testem a ocenit Sama Kohla za jeho úsilí, odkaz je uveden výše.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno