Řada Galaxy je svědkem propadu prodejů, což nutí Samsung hledat nové cesty k vytváření dalších příjmů. Podle jedné zprávy společnost údajně spustí specializovanou cloudovou herní platformu pro svou řadu smartphonů, přičemž služba je údajně ve fázi beta testování v Severní Americe.

Existuje možnost, že tato vyhrazená cloudová herní platforma bude představena na Samsung Developer Conference 2023.

Specializovaná mobilní herní platforma bude podle Hankyunga existovat odděleně od Google Play Store, přičemž herní vývojáři nebudou povinni platit 30procentní poplatek z příjmu. Zpráva uvádí, že Samsung spolupracuje se společnostmi na tom, aby na tuto platformu přinesly atraktivní nové tituly. Začátkem tohoto roku byla v Kanadě spuštěna „soukromá pilotní služba“, přičemž stejný testovací provoz v současnosti probíhá ve Spojených státech.

Vzhledem k tomu, jak nejnovější a nejlepší iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max od Apple mohou pohodlně přehrávat AAA tituly, jako je Resident Evil Village, a zároveň poskytovat podporu pro externí monitor, Samsung pravděpodobně posunul své úsilí do režimu overdrive. Je však pravděpodobné, že tato služba bude založena na předplatném, jako je GeForce Now, a bude vyžadovat, aby uživatelé za její používání platili měsíční poplatek. Zpráva naznačuje, že majitelé smartphonů Galaxy budou muset hrát na dálku a nevyužívat výhod vlastního hardwaru telefonu.

V tuto chvíli pouze špičková zařízení Galaxy, jako jsou zařízení vybavená Snapdragonem 8 Gen 2, budou schopna vykreslovat hratelné snímkové frekvence, takže místo spouštění her, které bude dostupné pro několik milionů uživatelů zní velmi zajímavě. Samsung zjevně dospěl k rozhodnutí sklízet výhody z milionů uživatelů. Tento obchodní model má výhody i nevýhody, přičemž největším přínosem pro Samsung je to, že generuje vyšší příjmy, pokud bude cloudová herní platforma dostupná pro každého, kdo vlastní smartphone rodiny Galaxy.

Nevýhodou, jak jste možná uhodli, je to, že vždy musí být aktivní připojení k internetu, abyste si mohli užívat nejnovější tituly, nemluvě o znatelném zpoždění vstupu (input lagu), když hrajete hry z cloudu a nepoužíváte vyhrazený hardware. Bez ohledu na to, že Samsung čelí minikrizi v podobě zpomalení prodejů smartphonů, potřebuje rozšířit svou divizi služeb, podobně jako Apple, aby vyrovnal veškeré ztráty utrpěné zpomalením průmyslu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno